Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja.
Autor: Biljana Krnjajić, 26. 9. 2016.

I ove školske godine naša škola se uključila u međunarodni projekt za poticanje čitanja „Branje ne poznaje meja“ / „Čitanje ne poznaje granice“ koji se već nekoliko godina provodi na nivou cijele Hrvatske pod pokroviteljstvom Hrvatskog knjižničarskog društva. Za svoje partnere u projektu dobili smo OŠ Antona Bezenška iz Frankolova (Republika Slovenija).

U projekt su uključeni učenici 2. a. razreda pod vodstvom učiteljice Ružice Sabo i knjižničarke.

Cilj projekta je promocija čitanja nacionalnih književnosti kroz razvoj svih vrsta pismenosti. Djela koja se čitaju u razredu i knjižnici naglas povezuju se s nastavnim planom i programom, a pročitani se sadržaj povezuje s već stečenim iskustvom. Tijekom provedbe projekta učenike se u školskoj knjižnici potiče na korištenje različitih izvora informacija, a posebice na korištenje raspoloživih medija kako bi učenici nadopunili svoja znanja i iskustva. Potiče ih se na produktivnu razinu medijske pismenosti, jer uče tako da sami stvaraju. Uz razvoj informacijske pismenosti, učenike se potiče i na literarno kao i likovno izražavanje. Osim čitanja i interpretacije književnog djela projekt obuhvaća i istraživački rad vezan uz povijest, kulturu i znamenitosti kraja škole partnera.

Više o projektu na:

Priloženi dokumenti: