Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 10. 10. 2016.

"Blago danu koji počne mirisima kruha!
Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.
Pekare nas tako mame od ranoga jutra.
Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!"

Natali Šarić

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj školi  obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje  tradicionalnom priredbom u predvorju škole.

U ponedjeljak 10. listopada od ranog jutra školom su se širili mirisi kruha, peciva i kolača.

Učenici razredne nastave svojim su recitacijama o kruhu i pekarima te pjesmom i plesom obogatili ovu svečanost.  Naš nas je župnik, fra Vjenceslav pozdravio te je molitvom i Božjom Riječju zazvao Božji blagoslov na sve donesene darove.

Podsjetio nas je i na veki trud i težak rad naših seljaka čijih je ruku plod kruh koji svakodnevno jedemo te da trebamo svoj kruh, kiflu ili nešto drugo, podijeliti sa svojim bližnjima. Time se ispunjava draž darivanja i kruh koji jedemo nam je slađi.

Nakon tog zajedničkog dijela slavlja, posebno je toplo i dirljivo bilo u učionici 1.a gdje su djeca  sa svojom učiteljicom dočekala fra Vjenceslava koji je blagoslovio hranu te zajedno s učenicima blagovao posvećenu hranu.

Ovim putem želim zahvaliti  Vama dragi roditelji, bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli  upriličiti ovakvu svečanost u našoj školi.

I na kraju, neka svi darovi koje nam daruje Gospodin budu blagoslov za Vas i Vaše obitelji!

Vaša vjeroučiteljica Zdenka Kruljac