ZABAVNO ČITANJE S RAČUNANJEM
Autor: Maja Stjepanović, 19. 10. 2016.

Učenici 5.c razreda odlučili su uvježbati gradivo matematike i hrvatskog jezika „trgujući“ zadacima.Snalažljivi trgovci određivali su cijene i prodavali tekstualne matematičke zadatke, a predstavnici pojedinih grupa veselo dolazili u „trgovinu“. Slijedilo je marljivo rješavanje zadataka kako bi im se uloženi novac isplatio.

Ученици 5.ц разреда одлучили су увежбати градиво математике и хрватског језика „тргујући“ задацима.Сналажљиви продавачи одређивали су цене и продавали текстуалне математичке задатке, а представници појединих група весело долазили у продавницу. Следило је марљиво решавање задатака како би им се уложени новац исплатио.

Lukavi prodavači su im davali  „gratis“ zadatke iz hrvatskog jezika kako bi provjerili koliko su pažljivo pročitali prethodno kupljene zadatke. Sve su to nadzirali kontrolori, ozbiljni i predani u svojoj ulozi. Prodavači/trgovci su izabrali najljubaznijeg kupca, a predmetne nastavnice proglasile grupu s najviše bodova.

Лукави продавачи су им давали гратис задатке из хрватског језика како би проверили колико су пажљиво прочитали претходно купљене задатке. Све то надзирали су контролори, озбиљни и предани својој улози. Продавачи су изабрали најљубазнијег купца, а предметне наставнице прогласиле групу са највише бодова.

Текст: Санела М.

Fotografije: Maja S.