Božićna priredba
Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 23. 12. 2016.

foto: Mia Rogulja (HVALA! smiley)                       SRETAN BOŽIĆ!

Zadnji dan prvog obrazovnog razdoblja proslavili smo prigodnom božićnom priredbom. Kroz ples, pjesmu, igru i recitaciju vodili su nas Lucija Batarelo i Nenad Bamburać.

Najprije smo poslušali školski zbor koji je priredbu otvorio pjesmom Felis Navidad, a zašto se djeca najviše vesele baš Božiću od svih blagdana odgovorili su nam učenici 3.b razreda Stella Špoljarić i Matej Kovačić svojim recitacijama "Božićna noć" i "Djed Mraz". Lucija i Nenad pokušali su se plesom boriti protiv prehlade i straha uz Plesnu skupinu 3.a i  zumbu.

Uz recitaciju učenica 4.a razreda Izabele Petrušić, Jelene Topolovec i Luke Capana - "Božićna noć u božićnoj noći", uz pratnju na gitari Doriana Kovačevića, osjećali smo se kao da je božićna noć već stigla!

Pogledali smo i igrokaz "Mala snježna priča" Dramske skupine 2.b razreda.

Plesna skupina 1.a razreda zagrijala nas je plesom uz Zvončiće, a Ivana i Marija Lucija Matić priredile su nam glazbeni duet upravo s pjesmom "Zvončići".

Sretno je ovo vrijeme. Čekaju nas praznici, druženje s obitelji i kićenje jelke, zvuk zvončića, a u igrokazu "Sijač sreće" kojeg su priredili učenici 3.a razreda saznali smo što je njima sreća.

Svake se godine djeca i odrasli pitaju hoće li im snijeg uljepšati božićne praznike. Najljepši je ipak bijeli Božić, bez snijega nema snjegovića, ali ni zimskih igara. Zato su nam učenici 2.a razreda priredili ples uz pjesmu "Božić bijeli".

Tara Duvančić i Samuel Rogulja iz 4.b razreda pokazali su svoj glazbeni dar svirajući pjesmu na klaviru.

Uz pjesmu školskog zbora "Sretan Božić svakome“, priveli smo božićnu priredbu kraju te nam je naša ravnateljica Slavica Mišić  zaželjela  Sretan Božić i godinu novu!