TERENSKA NASTAVA 3.a i 3.b RAZREDA
Autor: Sanela Kralj, 13. 3. 2017.

Učenici 3.a i 3.b razreda 3.3.2017. išli su na terensku nastavu. U sklopu terenske nastave posjetili su Palaču Srijem, sjedište Vukovarsko-srijemske županije, gradsku upravu te Gradski muzej Vukovar.

U Palači Srijem, u velikoj županijskoj vijećnici, dočekao ih je savjetnik župana za školstvo, turizam, kulturu i šport gospodin Grgo Krajina. Upoznao ih je sa zanimljivostima, karakteristikama, radu i ustroju Vukovarsko-srijemske županije. Nakon njegovog izlaganja učenici su mu postavili brojna pitanja o našoj županiji.

Nakon Palače Srijem prošetali su do gradske uprave gdje su ih u Gradskoj vijećnici  primili zamjenik gradonačelnika Marijan Pavliček te pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Ana Živanović. Učenici su i za njih imali mnoštvo pitanja i prijedloga. Najviše ih je zanimao novootvoreni bazen pa su njihova pitanja i prijedlozi uglavnom bili vezani za njega. Osim toga, saznali su da će grad dobiti novu kanalizaciju putem Projekta Vukovar. Od njihovih prijedloga za gradsku vlast, valja spomenuti izgradnju trampolinskog parka, dodatnih igrališta, lunaparka, toplica te biciklističke staze od Borova naselja do Vukovara. Zamjenik gradonačenika im je obećao da će biciklistička staza biti gotova za tri mjeseca. Naučili su da je biti gradonačelnik i zamjenik gradonačelnika vrlo zahtjevan, ali i zanimljiv posao.

Nakon što su se fotografirali sa zamjenikom gradonačenika i pročelnicom, uputili su se u Gradski muzej Vukovar gdje ih je dočekala gospođa Rosanka Savić Mitrović, kustos Zbirke Muzej Vukovara u progonstvu. U muzeju su vidjeli brojne zanimljivosti, kao što su kosti vunastog mamuta, odjeća, obuća i nakit naših predaka. Saznali su mnoge zanimljivosti o tome kako su na ovim prostorima ljudi živjeli godinama prije nas. Najviše ih se dojmila zbrika o barbarskom rušenju grada u Domovinskom ratu. Učenici su i ovdje bili vrlo znatiželjni pa su imali mnoga zanimljiva pitanja za predavača.

Kućama su se vratili zadovoljni i s puno dojmova i novoga znanja.