"Moje pjesme, moji snovi"
Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 15. 3. 2017.

Učenici naše škole posjetili su HNK Osijek i oduševili se predstavom Moje pjesme, moji snovi.

Mjuzikl je glazbeno scensko djelo bogato dijalozima te glazbenim i plesnim točkama. Ono je najčešće u dva čina. Nastao je oko 1900. na Brodwayu u New Yorku, kao izraz specifičnmoga američkog zabavnog života. Oko 1930. počeo se širiti po Europi i dalje. Mjuzikle sve manje i manje nalazimo na televiziji, ali i u kazalištu.

Predstava  Moje pjesme, moji snovi, nastala je prema istoimenom američkom mjuziklu iz 1965., u režiji  Roberta Wisa. Priča se temelji na istinitoj priči o Mariji Von Trapp i grupi koja je djelovala u Americi pod nazivom Trapp Family Singers.  Radnja se odvija u Austriji. Umirovljenom  časniku Von Trappu umrla je žena pa sam mora odgajati sedmero djece. On to radi na njemu jedini poznat način, vojnom stegom.

Tako nastavlja sve dok se jednoga dana u toj nezahvalnoj ulozi ne pojavi lijepa Marija, novakinja obližnjega samostana, koja svojom životnom radošću prijeti strogim pravilima reda, pa ju poglavarica rado šalje kod Von Trappovih. Njezin je boravak u obitelji trebao biti privremen. No, Marijina osobnost ne ostavlja u dvorcu nikoga ravnodušnim i priča se pokreće u neplaniranome smjeru.

Časnik Von Trapp se zaljubi u predivnu Mariju i od tada se sve promijenilo. Marija je vratila pjesmu i veselje u njihov dom. Počinju nastupati kao obiteljska grupa  pod nazivom Trapp Family Singers...

Pogledajte predstavu mi smo bili oduševljeni!