U GRADSKOJ KNJIŽNICI / У ГРАДСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Autor: Maja Stjepanović, 3. 4. 2017.

U povodu Dana dječje knjige učenici 1.b i 1.c razreda i učitelji: Milan Kolundžija, Jovan Sekulić, Tatjana Majić i Ivana Livada, posjetili su Gradsku knjižnicu u Borovu naselju.

У поводу Дана дечје књиге ученици 1.б и 1.ц разреда и учитељи: Милан Колунџија, Јован Секулић, Татјана Мајић и Ивана Ливада, посетили су Градску библиотеку у Борову насељу.

Dočekala nas je vedra, mlada knjižničarka koja je pripremila niz zanimljivih aktivnosti. Pročitala je slikovnicu „Pismo iz Zelengrada“, o kojoj smo kasnije i razgovarali. Zatim su učenici u skupinama čitali i u nekoliko rečenica ispričali ostalima o zagađivanju i čuvanju okoline (zemlje, zraka, vode).

Дочекала нас је ведра, млада библиотекарка која је припремила низ занимљивих активности. Прочитала је сликовницу „Писмо из Зеленграда“, о којој смо касније и разговарали. Затим су ученици у групама читали и у неколико реченица испричали осталима о загађивању и чувању околине (земље, ваздуха, воде).

Na kraju su učenici, podijeljeni u muški i ženski tim,  odlagali „smeće“ sa plavog potoka iz Zelengrada, u pripremljene spremnike (papir i karton, plastika, limenke, staklo, baterije). Natjecanje je bilo izjednačeno, sa puno točnih i poneki izgubljeni bod.

На крају су ученици, подељени на мушки и женски тим, одлагали „смеће“ са плавог потока из Зеленграда, у припремљене спремнике (папир и картон, пластика, конзерве, стаклo, батерије). Такмичење је било изједначено, са пуно тачних и понеки изгубљени бод.

Bilo je jako zanimljivo i poučno. Svi se moramo truditi da očuvamo ljepote prirode, da bismo u njoj uživali!

Било је јако занимљиво и поучно. Сви се морамо трудити да очувамо лепоте природе, да бисмо у њој уживали!

Tekst i fotografije:  učiteljica Tatjana Majić