Bijeli jelen na kazališnim daskama
Autor: Maja Stjepanović, 19. 5. 2017.

Učenici trećih i četvrtih razreda  nazočili su bajkovitoj predstavi Bijeli jelen (prema istoimenoj bajci Vladimira Nazora) u Hrvatskom domu Vukovar.

Tijekom cijelog tjedna u našem gradu traje Festival glumca pa smo odlučili pogledati nagrađivanu predstavu u izvedbi glumačkog ansambla Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića iz Osijeka.

Predstava je učenicima pokušala približiti slobodu kretanjakod životinja i pomoći nam da s njima više suosjećamo. Djevojčica Anka sigurnost i slobodu pronalazi u šumi, šuma ju odgaja i s njom se na kraju mora i rastati.

Pokušava se odgovoriti na nekoliko važnih pitanja: "Kakav je životinjski jezik?Kako životinje komuniciraju?Imaju li emocije?Imaju li slobodu izbora?"

Šuma je metafora dječjeg djetinjstva.

Učenici su prepoznali avanture glavne junakinje te je bodrili i suosjećali s njom. Osjetili su tugu, ljutnju, bol zbog razdvojenosti, sreću, veselje.

Posebno će ostati u sjećanju bogata scenografija s prekrasnim dramskim maskama i kostimima.