KVIZ – NINA I TINO
Autor: Sanela Kralj, 24. 5. 2017.

Učenici 3. a i 3. b r. ove su školske godine upoznali drukčiji pristup učenju. Učenje je bilo  zabavno i istraživačko. Problemski pristup koji je usmjeren na cjelovito učenje potaknulo je dječju znatiželju. U tome im je pomogla radna bilježnica za cjelovito učenje Nina i Tino 3.

U njoj smo rješavali različite zadatke, upoznali različite pristupe rješavanju problema, istraživali, procjenjivali, zaključivali, razvrstavali podatke i istodobno se zabavljali učeći.

17. 5. 2017. približilo nam se dan održavanja velikoga kviza Nina i Tino u kojem je sudjelovalo osam učenika koji su se marljivo pripremali za ovaj događaj.

Kviz je prošao u ugodnom ozračju. Učenici su se  najviše veselili balonima i kemijskim olovkama, a uz to i zasluženim diplomama. Učenici koji su osvojili prvo mjesto dobili su prekrasne majice sa otisnutim likom Nine i Tina.

Poželjeli smo da se i slijedeće školske godine pridružimo Nini i Tinu i da još puno toga naučimo i istražimo.

Učiteljica: Dora Šestan