SPINER U NASTAVI/СПИНЕР У НАСТАВИ
Autor: Maja Stjepanović, 27. 10. 2017.

Da škola ne bude mjesto gdje nastaje strah od učenja i ocjene, da se škola ne svodi samo na učenje kroz pasivno gledanje i slušanje nastavnika,  da nastavno gradivo ne bude dosadno i da se jednog dana sjetimo kako smo se zabavili i učili kroz igru. Učenici 2.c razreda znaju kako!

Да школа не буде место где настаје страх од учења и оцене, да се школа не своди само на учење кроз пасивно гледање и слушање наставника,  да наставно градиво не буде досадно и да се једног дана сетимо како смо се забавили и учили кроз игру. Ученици 2.ц разреда знају како!

Na današnjem satu prirode i društva ponavlјali smo nastavno gradivo kroz dvije igre. U prvoj igri bili smo podjelјeni u skupine. Naučili smo zajedno surađivati, brinuti jedni o drugima i uvažavati tuđe mišlјenje. Za igru nam je trebao spiner! Pomoću spinera otvarali smo kartice s pitanjima i provjeravali koliko znamo ili koliko još trebamo učiti...Mi smo spiner iskoristili na pravi način!Druga igra je bila Kolo sreće. Ovu aplikaciju biznismeni koriste u svom poslu, a mi smo je iskoristili u nastavi.

На данашњем часу природе и друштва понављали смо наставно градиво кроз две игре. У првој игри били смо подељени у групе. Научили смо да заједно сарађујемо, бринемо једни о другима и уважавамо туђе мишљење. За игру нам је требао спинер! Помоћу спинера отварали смо картице с питањима и проверавали колико знамо или колико још треба да учимо...Ми смо спинер искористили на прави начин! Друга игра је била Коло среће. Ову апликацију бизнисмени користе у свом послу, а ми смо је искористили у настави.

Tekst i slike: Dubravka Ponjević

Текст и слике: Дубравка Поњевић