Белики успех наших осмака/Veliki uspjeh naših osmaša
Autor: Maja Stjepanović, 25. 5. 2018.

Такмичење из српског језика, ученика осмих разреда који наставу похађају на српском језику и ћириличком писму, одржано је 24.5.2018. године у ОШ Јагодњак. Три ученика наше школе су са својом наставницом српског језика Мајом Стојановић приступила овом такмичењу и остварила изузетне резултате.

Милица Арбутина, ученица 8. бе одељења заузела је прво место у конкуренцији од 29 ученика - осмака, решивши изузетно брзо и тачно тест који је обухватао садржаје наставе српског језика од 5. до 8. разреда. Друго место заузела је Елена Чучковић (8. бе), а на четвртом месту нашао се Милан Трошић (8. бе).

Natjecanje iz srpskog jezika, učenika osmih razreda koji nastavu pohađaju na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu, održano je 24.5.2018. godine u OŠ Jagodnjak.Tri učenika naše škole su sa svojom učiteljicom srpskog jezika Majom Stojanović pristupila ovom takmičenju i ostvarila izuzetne rezultate.

Milica Arbutina, učenica 8. be odjela zauzela je prvo mjesto u konkurenciji od 29 učenika - osmaša, rešivši izuzetno brzo i točno test koji je obuhvaćao sadržaje nastave srpskog jezika od 5. do 8. razreda. Drugo mjesto zauzela je Elena Čučković (8. be), a na četvrtom mjestu našao se Milan Trošić (8. be).

Milica je kao nagradu dobila „Rečnik srpskoga jezika“ u izdanju Matice srpske, a Elena je dobila „Pravopis srpskoga jezika“ istog izdavača.Naša škola dobila je pohvale organizatora natjecanja i članova povjerenstva za vrednovanje učeničkih testova te smo proglašeni najuspješnijom školom.Sva tri učenika učinila su učiteljicu i cjelu školu vrlo ponosnima i sretnima.

Želimo im mnogo uspjeha u srednjoj školi!smiley

Милица је као награду добила „Речник српскога језика“ у издању Матице српске, а Елена је добила „Правопис српскога језика“ истог издавача.Наша школа добила је похвале организатора такмичења и чланова комисије за вредновање ученичких тестова, те смо проглашени најуспешнијом школом.Сва три ученика учинила су наставницу и целу школу веома поноснима и срећнима.

Желимо им много успеха у средњој школи!smiley

Маја Стојановић/Maja Stojanović