ISTARSKA BAJKA UČENIKA 3.a, 3.b, 4.a i 4.b RAZREDA
Autor: Biljana Krnjajić, 7. 6. 2018.

U Školi u prirodi, Istra: Pula (Banjole), od 28. svibnja do 1. lipnja 2018. boravilo je 52 učenika 3.a, 3.b, 4.a i 4.b razreda Osnovne škole Siniše Glavaševića sa svojim učiteljicama Ružicom Sabo, Gordanom Lavrnić, Andrijanom Kalinić  i Dorom Duškom Šestan.

Učenici su na ovo putovanje krenuli uzbuđeni, s velikom znatiželjom i očekivanjima realizacije predviđenih sadržaja.

Na putu do odredišta panoramski su razgledavali Zagreb, glavni grad Republike Hrvatske, posjetili najmanji grad Hum, te Roč, kao i Aveniju glagoljaša. Po dolasku u Banjole smjestili su se u sobe, plivali na bazenu, te šetali uz more. Svaku večer organizirana je zabava,  ples, animacije i talent shou. Tijekom boravka u Banjolama učenici su svakodnevno imali školu plivanja, kao i kupanje u moru, te sunčanje i zabavu na plaži.

Organizirane su i posjete Jami Baredine, Zvjezdarnici Višnjan, Muzeju tracktor story, Nacionalnom parku Brijuni, Puli, te Marijanskom svetištu na Trsatu u Rijeci.

U okviru Škole u prirodi realizirani su svi predviđeni nastavni programi, sportsko – rekreacijski i zabavni sadržaji. Boravak je protekao u ugodnoj radnoj i zabavnoj atmosferi. Učenici su se doma vratili obogaćeni jednim novim iskustvom i sa mnogo pozitivnih dojmova. Većina učenika isticala se uzornim ponašanjem za što su dobivali pohvale vozača, vodiča, te osoblja hotela.

UČITELJICA: Ružica Sabo