Tradicionalni međuškolski stolnoteniski turnir polaznika vjeronauka/ Традиционални међушколски турнир полазника веронауке
Autor: Branimira Barun, 20. 6. 2018.

Parohija borovonaseljska organizirala je 18. lipnja 2018. godine tradicionalni međuškolski stolnoteniski turnir polaznika vjeronauka.

Парохија боровонаселјска организовала је 18. 6. 2018. године традиционални међушколски столнотениски турнир полазника веронауке.

U parohiji borovonaseljskoj, u organizaciji nadležnog paroha protojereja-stavrofora Slobodana Blažića i vjeroučitelja Jovana Sekulića, održan je tradicionalni međuškolski stolnoteniski turnir polaznika vjeronauka.

У парохији боровонаселјској, у организацији надлежног пароха протојереја-ставрофора Слободана Блажића и вероучителја Јована Секулића, одржан је традиционални међушколски турнир полазника веронауке.

Pored učenika iz OŠ Siniše Glavaševića, na turniru su u pratnji svojih vjeroučitelja sudjelovali učenici iz Negoslavaca, Tenje, Trpinje i iz vukovarskih škola Nikola Andrić i Dragutin Tadijanović.
Nakon molitve u hramu Svetog kralja Stefana Dečanskog, koju je održao nadležni paroh protojerej-stavrofor Slobodan Blažić, uslijedilo je uzbudljivo natjecanje.
Turnir je osvojio Sergej Blažić iz Borova naselja, drugoplasirani je bio Peđa Palić iz Trpinje, a treće mjesto zauzeo je Dima Leskovac iz Vukovara. Posebnu nagradu, kao najuspješnija djevojčica, dobila je Tajana Jelenić iz Vukovara.

Поред ученика из ОШ Синише Главашевића, на турниру су у пратнји својих вероучителја учествовали ученици из Негославаца, Тенје, Трпинје и из вуковарских школа „Никола Андрић“ и „Драгутин Тадијановић“.

Након молитве у храму Светог кралја Стефана Дечанског, коју је одржао надлежни парох протојереј-ставрофор Слободан Блажић из Борова населја, другопласирани је био Пађа Палић из Трпинје, а треће место заузео је Дима Лесковац из Вуковара. Специјалну награду, као најуспешнија девојчица, добила је Тајана Јеленић из Вуковара.

tekst i fotografije: Jovan Sekulić

Текст и фотографије: Јован Секулић