Europski školski sportski dan /Европски школски спорски дан
Autor: Maja Stjepanović, 28. 9. 2018.

Krosom učenika naša škola  obilježila  je Europski školski sportski dan 28.9.2018.godine. Kros je održan na gradskom stadionu. Sudjelovali su učenici od 1. - 8. razreda . Nakon zajedničkog zagrijavanja, pod okriljem sunčanog i toplog dana počelo je natjecanje.

Кросом ученика наша школа обележила је Европски школски спорски дан28.9. 2018.године. Крос је одржан на градском стадиону. Учестовали су ученици 1-8 разреда. Након заједничног загријавања,под откриљем  сунчанов и топлог дана почело је такмичење.

Djevojčice 1 i 2 razreda su trčale na 200m . Prvo mjesto zauzela je Ivana Kosanović, drugo mjesto Ana Rašić i treće mjesto Milica Vladisavljević.Dječaci 1. i 2. razreda trčali su na 200m. Prvo mjesto zauzeo je Boris Lukić, drugo mjesto Marko Stevanović i treće mjesto Nikola Vukotić.

Девојчице 1 и 2 разред су трчале на 200м. Прво место заузела је Ивана Косановић, друго место Ана Рашић и треће место Милица владисављевићДечаци 1 и2 разред трчали су на 200м. Прво место заузео је Борис Лукић,  друго место Марко  Стевановић и треће место Никола Вукотић.

Djevojčice 3 .i 4. razreda trčale su na 300m. Prvo mjesto zauzela je Dragana Lukić, drugo mjesto Sanja Uglješić i treće mjesto Maja Ivanović. Dječaci 3. i 4. razreda trčali su na 400m. Prvo mjesto zauzeo je Andrej Todorović, drugo mjesto Mihajlo Đermanović i treće mjesto Lazar Todorović.

Девојчице 3.и 4.разред трчале су  на 300м. Прво место заузела је Драгана Лукић , друго место  Сања Угљешић и треће место Маја Ивановић.Дечaци 3. И 4.  разред трчали су на 400м. Прво место заузео је Андреј  Тодоровић,друго место Михајло Ђермановић и треће место  Лазар Тодоровић

Djevojčice 5 .i 6. razreda trčale su na 400m. Prvo mjesto zauzela je Ena Nikolić, drugo mjesto Anja Kurija i treće mjesto Marija Bakić.Dječaci 5. i 6. razreda trčali su na 600m. Prvo mjesto zauzeo je Saša Durajlija, drugo mjesto Stefan Macut i treće mjesto Milan Glodić.

Девојчице 5. и 6. разреда трчале су на 400м . Прво место заузела је Ена Николић, друго место Ања Курија и треће место Марија Бакић. Дечаци 5 и 6 разреда трчали су на 600м. Прво место заузео је Саша Дурајлија,  друго место Стефан  Мацут и треће место Милан Глодић.

Девојчице 7. и 8. разреда трчале су на 600м . Прво место заузела је Лана Алексић, друго место Николина Мацут и  треће место Сара Лапчевић.Дечаци 7 и 8 разреда трчали су на 600м. Прво место заузео је Дејан  Дурајлија,  друго место Сергеј Наранчић и треће место Марко Милановић.

Djevojčice 7 .i 8. razreda trčale su na 600m. Prvo mjesto zauzela je Lana Aleksić, drugo mjesto Nikolina Macut i treće mjesto Sara Lapčević.Dječaci 7. i 8. razreda trčali su na 600m. Prvo mjesto zauzeo je Dejan Durajlija, drugo mjesto Sergej Narančić i treće mjesto Marko Milanović.

Све је протекло у позитивној атмосфери и међусобном бодрењу.

Sve je proteklo u pozitivnom ozračju i međusobnom bodrenju.

Tekst: Ljubica G.Lukić

Fotografije: Dubravka M.