POSJET MUZEJU VUČEDOLSKE KULTURE NA VUČEDOLU/ПОСЕТА МУЗЕЈА ВУЧЕДОЛСКЕ КУЛТУРЕ НА ВУЧЕДОЛУ
Autor: Maja Stjepanović, 2. 10. 2018.

Svi učenici petih razreda 2.10.2018. posjetili su Muzej vučedolske kulture.Na nastavi u Muzeju učenici su imali priliku upoznati život ljudi u prapovijesti, promjenama načina života u metalnom dobu, upoznati se s radom arheologa, stjecati znanja o otkrićima i upotrebi prvih metala te njihovu utjecaju na život ljudi, upoznati najvažnije nalazište metalnog doba u Hrvatskoj.

2.10.2018., сви ученици петих разреда наше школе посетили су Музеј вучедолске културе.На настави у Музеју ученици су имали прилику упознати живот људи у праисторији, променама начина живота у металном добу, упознати се са радом археолога, стицати знања о открићима и употреби првих метала те њиховом утицају на живот људи, упознати најважније налазиште металног доба у Хрватској.

Upoznati su s radom muzeja.Muzejski pedagozi su organizirali i jednosatnu radionicu za učenike u muzejskoj učionici, koja je oduševila učenike te su svi u njoj rado sudjelovali i pritom svojeručno izradili makete vučedolskih kola.

Упознати се са радом музеја.Музејски педагози су организовали и једносатну радионицу за ученике у музејској учионици, која је одушевила ученике, те су сви у њој радо учествовали и притом својеручно израдили макете вучедолских кола.

Tekst i fotografije: Mirjana Oreščanin