Reci NE ovisnosti
Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 26. 3. 2019.

Učenici osmih razreda naše škole posjetili si Vrbicu i članove komune Reci NE-ovisnosti. Lana je opisala cijeli put u zanimljivom putopisu.

Vrbica
Krenuli smo u osam ujutro. Prošli smo kroz nekoliko sela i grad Vinkovce. Na putu do Vrbice bilo je puno polja. Netko bi pomislio: polje, još jedno polje, polje.. a ja pomislim: život, ljepota Slavonije, sreća... Slavonija je puna polja zbog uzgoja za potrebe vlasnika i trgovinu. Vozili smo se cestom. Uživala sam u pogledu na polja i životinje. Malo žuto polje, malo zeleno, pa smeđe i uz koju kravicu ili konja svakih 15 minuta. Polako smo stigli i u Vrbicu. Malo, ali lijepo selo. Ušli smo u prostorije udruge Reci NE-ovisnosti i malo razgledali. Pokazali su nam svoju kuću, dvorište i životinje. Malo smo se odmorili i nakon toga poslušali iskustva dvojice ljudi. Saznala sam svašta novo. Poslije smo igrali različite sportove, pravili suvenire od drveta, pravili kolače i uživali. Na kraju su nas počastili grahom. Pozdravili smo se i krenuli nazad za Vukovar. Sve u svemu dan mi je bio ispunjen, uljepšan novim spoznajama i zanimljiv. Voljela bih ponoviti ovakvo iskustvo.
Lana Bambulović, 8.a