OSVOJENE MEDALJE 3.B I 3.C RAZREDA/ ОСВОЈЕНЕ МЕДАЉЕ 3.Б И 3.Ц РАЗРЕДА
Autor: Maja Stjepanović, 4. 6. 2019.

Kako bi razvio sportski duh među djecom i potaknuo ih da se okušaju u ‘kraljici sportova’– atletici, Atletski klub Pro Sport već sedmu godinu zaredom organizira Erste Plavu ligu.

Како би развио спортски дух међу децом и потакнуо их да се окушају у ‘краљици спортова’– атлетици, Атлетски клуб Про Спорт већ седму годину заредом организира Ерсте Плаву лигу.

Ova jedinstvena dječja atletska liga namijenjena je svim učenicama i učenicima od 3. do 6. razreda osnovne škole u Hrvatskoj, a zainteresirani su imali priliku otkriti i pokazati svoje atletske talente u trkačkim, skakačkim i bacačkim disciplinama primjerenima školskom uzrastu.

Ова јединствена дечја атлетска лига намењена је свим ученицама и ученицима од 3. до 6. разреда основне школе у Хрватској, а заинтересовани су имали прилику открити и показати своје атлетске таленте у тркачким, скакачким и бацачким дисциплинама примеренима школском узрасту.

Natjecanje se održalo u našem gradu po prvi put. Učenici 3.b i 3. c razreda osvojili su sljedeće rezultate:

1. Jana Rokvić – osvojeno prvo mjesto u bacanju vortexa
  2. Mia Mišanović – osvojeno drugo mjesto u trčanju na 60m
  3. Aleksandar Rašić – osvojeno treće mjesto u disciplini skok u dalj

Такмичење се одржало у нашем граду по први пут. Ученици 3.б и 3. ц разреда освојили су следеће резултате:

1. Јана Роквић – освојено прво место у бацању вортекса
  2. Миа Мишановић – освојено друго место у трчању на 60м