Obavijest roditeljima učenika 1. do 4. razreda
Autor: Milica Marić, 4. 5. 2020.

U našoj školi započinje od 11.5.2020.  Mješoviti model nastave - u kojoj se kombinira nastava posredstvom informacijsko-komunikacijskih tehnologija i nastava uživo u učionici, a svi učenici imaju neke elemente nastave na daljinu. Prema Uputama HZJZ-a u učionici, u pravilu, ne može biti više od 9 učenika u prvom razdoblju od dva tjedna. To znači da će samo dio učenika pratiti nastavu u školi, a dio učenika će  i dalje biti u nastavi na daljinu.

U prilogu ove obavijesti nalaze se Upute HZJZ sa preporučenim epidemiološkim mjerama za rad u školi, Upute Ministarstva obrazovanja o načinu provođenja Mješovitog modela nastave, kao i izjava roditelja koju će morati potpisati oni roditelji kojima će djeca krenuti na nastavu u školu od 11.5.2020. (KLIK NA OPŠIRNIJE)

Nakon što pročitate ove navedene priloge moći ćete si predočiti kako će se provoditi nastava u školi, te koje će se higijenske i epidemiološke mjere provoditi prilikom dolaska i odlaska učenika, kao i za vrijeme njihovog boravka u školi.

Molim roditelje da posebno detaljno pročitaju upute HZJZ  kako bi uočili koji učenici ne smiju u školu te za koje se kategorije ne preporuča dolazak u školu u ovoj fazi. Ukoliko je broj učenika koji su prijavljeni za dolazak u pojedini razredni odjel prekobrojan i ne postoji mogućnost da se osposobi novi razredni odjel, morat ću postaviti prioritete prema kojima će učenici biti na nastavi u školama od 11.svibnja. Prioritet su djeca čija oba roditelja/staratelja rade izvan kuće i nemaju druge mogućnosti zbrinjavanja djece.

Nakon oformljivanja skupine koja će početi s nastavom u školi 11. svibnja, neće biti moguće naknadno uključivati novu djecu, odnosno učenike najmanje idućih 14 dana, a najkasnije do izdavanja novih preporuka HZJZ-a i Ministarstva obrazovanja.

„Preporučuje se ostanak kod kuće djece i osoblja/djelatnika s kroničnim bolestima (respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima) kao i djece čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti. Ako ukućani osoblja/djelatnika imaju jednu od navedenih bolesti ili su starije životne dobi (65 i više godina), osoblje/djelatnici se tijekom boravka kod kuće pridržavaju mjera fizičkog razmaka u donosu na ukućane kao i pojačane higijene, radi zaštite ukućana.

Ostanak kod kuće kada je to moguće. Također potičemo ostanak kod kuće sve djece za koju se to može osigurati, s obzirom da broj djece u vrtićima i školama može biti takav da se mjere fizičkog razmaka u tim kolektivima neće moći poštovati. Budući da će se nastava na daljinu i dalje održavati, potičemo nastavak obrazovanja djece razredne nastave od kuće, u svim situacijama kad je to moguće.“

Kako bi se pravovremeno utvrdilo koji će učenici pohađati nastavu u školama prva dva tjedna potrebno je da se svi roditelji jave učiteljici / učitelju svoga djeteta u naredna 2 dana i izjasne se želi li ili ne da se njihova djeca  uključe u nastavu u školi.

Molimo roditelje koji imaju potrebu korištenja produženog boravka u školi, bez obzira jesu li ili nisu već koristili ovu uslugu škole, da se jave razrednicima svoje djece i o tome ih obavijeste.

Nakon izjašnjavanja roditelja pristupit ćemo organizaciji provođenja nastave u školi poštivajući preporučene mjere HZZJZ i uputa resornog Ministarstva koliko god je to moguće i izvedivo u našoj ustanovi. Za sve roditelje koji će odlučiti poslati svoje dijete u školu pripremit ćemo za prvi dan škole, 11.5.2020.  letak sa popisom organizacijskih i higijenskih mjera kojih ćemo se držati u ta prva dva tjedna nastave, kao i  izjavu roditelja o pristanku na pridržavanje svih  epidemioloških mjera, koju će svaki roditelj morati taj prvi dan i potpisati.

Zahvaljujem Vam na razumijevanju ovih vanrednih prilika u kojima živimo te na vašem strpljenju i podršci koju ste pokazali u proteklih sedam tjedana nastave na daljinu.

Sigurna sam da će Vaša odluka koju ćete javiti razrednicima odgovarati Vašim potrebama, a ujedno biti u najboljem interesu Vašeg djeteta.

Ravnateljica:

Slavica Mišić, prof.