OBAVIJEST RODITELJIMA KORISNICIMA ZAJAMČENE MINIMALNE NAKNADE I NAKNADE ZA NEZAPOSLENE HRVATSKE BRANITELJE
Autor: Branimira Barun, 24. 6. 2020.

Vlada Republike Hrvatske, sukladno raspoloživim financijskim sredstvima, za školsku godinu 2020./2021. osigurat će druge obrazovne materijale za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj koji su:

članovi kućanstva koje je do 31. kolovoza 2020. utvrđeno kao korisnik zajamčene minimalne naknade, sukladno propisu kojim se uređuje područje socijalne skrbi

članovi kućanstva osobe koja je do 31. kolovoza 2020. utvrđena kao korisnik naknade za nezaposlene hrvatske branitelje iz Domovinskog rata i članove njihovih obitelji, sukladno propisu kojim se uređuju prava hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.

Pravo iz stavka 1. ove točke učenik ostvaruje sukladno odluci o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala, koja je objavljena na mrežnim stranicama osnovne škole, za razred koji učenik pohađa i sukladno članku 16. stavku 8. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu.

Pravo iz stavka 1. ove točke ne ostvaruju učenici:

koji ostvaruju pravo na druge obrazovne materijale po drugoj osnovi

koji ostvaruju pravo na puni novčani iznos za nabavu drugih obrazovnih materijala

koji ponavljaju razred.

Molimo roditelje naših učenika koji ispunjavaju uvjete za besplatne druge obrazovne materijale da ne kupuju iste, jer će ih dobiti u školi.

Sve dodatne obavijesti dobit će naknadno.

Ravnateljica :

Slavica Mišić, prof.