Boži(DAR) našoj školi
Autor: Maja Stjepanović, 6. 11. 2015.

Posjet poznatog hrvatskog književnika poklopio se  s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige i obradom njegovih djela u trećim razredima. S nestrpljenjem smo dočekali njegove recitacije i priče iz djetinjstva.

Božidar Prosenjak je rane dane mladosti provodio u Podravini, ali je dobro razumio dječje igre u Slavoniji i Zagorju.Svestrani književnik i novinar,ljubitelj stripa i kazališta, pomalo i vatrogasac, smetlar, poljoprivrednik, policajac i orguljaš. Sve je to bio i jest jedan od najznačajnijih i nagrađivanijih hrvatskih književnika.

Njegove zanimljive priče iz školskih dana stvarale su pozitivno ozračje kod svih nazočnih učenika, izazivale smijeh, čuđenje i divljenje. Saznali smo kako je njegova kćerka Linda dobila ime, kako je slučajno naučio plivati te koje su mu najomiljenije pjesme.

Recitirao je prvu pjesmu iz prve knjige „A“ te onu najdražu „Krilato dijete“, a nije zaboravio ni najkraću pjesmicu „Jedinica“

Sve njegove pjesme rezultat  su nekih proživljenih doživljaja. Naš gost - pisac nadahnuće i inspiraciju traži u običnim svakodnevnim situacijama koje prenosi na papir svojim osebujnim pjesničkim izričajem.

Učenici nisu propustili potražiti autogram našeg gosta – pisca te mu postaviti brojna zanimljiva pitanja. Do sljedećeg čitanja – slušanja – gledanja…