« Listopad 2024 »

DRŽAVNA SMOTRA LiDraNo 2009.
Autor: Sanela Kralj, 31. 3. 2009.

Lidrano osnovnih škola održan je od 22. do 25. ožujka 2009. u Puli. To je smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva. Članovi prosudbenih povjerenstava odabrali su učenike koji su pozvani na državnu smotru u kojoj su se sakupili i predstavili najbolji iz cijele Hrvatske.
      Učenik 41 razreda naše škole David Bilić, nastupao je u kategoriji dramsko - scenskog stvaralaštva, pojedinačnim scenskim nastupom, monologom Sanje Pilić «Poseban Božić».

Davida je pripremila učiteljica Ljiljana Kojić. Bio je zapažen svojom vedrinom, otvorenom komunikacijom, neposrednošću i iskrenošću.

Razgovarao je sa Enesom Kiševićem, pjesnikom i glumcem, koji je bio prijatelj sa Sinišom Glavaševićem.

Mladen Kušec ga je prepoznao jer David glumi u mjuziklu prema njegovom tekstu «Zašto gnjaviš malo dijete». Napravio je kratki intervju sa Davidom i učenicom Ivom Rašić iz Zagreba koja se sprijateljila sa Davidom. Ona je zaista bila najbolja od najboljih! Njihovo druženje, prijateljstvo i Davidov odnos prema Ivi zadivili su i izmamili suze i osmjehe na licima.

David je dokazao da je dječak s velikim srcem.  Sklopio je mnoga prijateljstva. Svirao je klavir i okupljao oko sebe djecu koja vole glazbu i koja sviraju kao i on. Svirali su zajedno. Dobio je nadimak Mozart.

Učiteljica: Ljilja Kojić