Dan planeta Zemlje / Дан планета Земље
Autor: Maja Stjepanović, 25. 4. 2016.

Dan planeta Zemlje obilježava se svake godine 22. travnja.

Cilj Dana planeta Zemlje je skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog globalnog onečišćenja i zaštitu prirodnih resursa.

I ove godine u obilježavanju Dana planeta Zemlje sudjelovali su učenici naše škole.

Дан планета Земље обележава се сваке године 22. априла.

Циљ Дана планета Земље је скренути пaжњу на опасност која прети животу на Земљи због глобалног онечишћења и заштиту природних ресурса.

И ове године у обележавању Дана планета Земље учествовали су ученици наше школе.

Bio je to dan koji smo posvetili različitim radionicama kroz koje su učenici učili kako očuvati naš planet.  Učenici su izrađivali plakate, pisali Eko poruke, igrali kviz znanja i crtali znakove upozorenja za važnost očuvanja biljnog i životinjskog svijeta.

Био је то дан који смо посветили различитим радионицама кроз које су ученици учили како очувати нашу планету.  Ученици су израђивали плакате, писали Еко поруке, играли квиз знања и цртали знакове упозорења за важност очувања биљног и животињског света.

Svatko od nas može toga dana, ali i svakoga drugog, učiniti nešto kako bi zaštitio planetu na kojoj živimo.

Misli danas za bolje sutra!

Свако од нас може тога дана, али и свакога другог, учинити нешто како би заштитио планету на којој живимо.

Мисли данас за боље сутра!

napisala: učiteljica Dubravka Ponjević

написала:                                                                                                               учитељица Дубравка Поњевић