Likovno- literarna radionica na temu važnosti usluge pomoćnika u nastavi
Autor: Maja Stjepanović, 28. 4. 2017.

U našoj je školi tijekom travnja organizirana likovno- literarna radionica u sklopu projekta VSŽ Obrazovanje bez teškoća: implementacija usluge pomoćnika u nastavi u svrhu osiguravanja jednakih obrazovnih mogućnosti za svu djecu.

Radionica je provedena u razrednim odjelima u kojima su za učenike osigurani pomoćnici u nastavi.Učenici 2.a i 5.c razreda opisali su i naglasili važnost usluge pomoćnika u nastavi.

I ovoga je puta dječja mašta izašla na vidjelo.

Radovi učenika 2.a razreda

Radovi učenika 5.c razreda

Naša asistentica u razredu se zove Marina Mihić. Posao asistenta je pomagati djeci s poteškoćama u učenju. Ja sam učenica kojoj je potrebna asistentica u učenju. Moja je asistentica divna osoba, koju obožavam i jako volim. Sa mnom prolazi sve moje poteškoće i u svemu mi pomaže. Toliko smo se sprijateljile, da ne smijem ni pomisliti kako bi mi bilo bez nje. Uvijek je spremna svima pomoći i ništa joj nije teško. Jako se lijepo odnosi prema meni i drugoj djeci u razredu. Pomaže mi pri učenju, velika mi je podrška i bojim se da me ne napusti tijekom daljnjeg školovanja. Jako sam zadovoljna i sretna sa svojom asistenticom, neizmjerno ju volim!

Ima jedna osoba u našem razredu koja mi je posebno draga. To je asistentica Marina koja pomaže jednoj učenici pri učenju. Uvijek je spremna svakoga od nas saslušati i pomoći mu. Vidim je kao super ženu. Tajno joj se divim i željela bih biti kao ona. Naizgled nježna i krhka, a u mojim očima velika kao kuća. Draga mi je, jer je dobra osoba velikoga srca. Uvijek nas brani i savjetuje. Ona je moja zamjenska mama u školi. Ponekad nas i kritizira zbog ponašanja, ali znam da je to za naše dobro. Ona je kao prava dobra vila!Sve njene savjete rado poslušam i primjenjujem. Asistentica je naša velika prijateljica i voljela bih da tako dugo potraje.

Moj razred i ja imamo sreću što je u naše živote ušla ona – prijatelj, zamjenska mama, učitelj, baš sve. Naša asistentica Marina je uvijek tu za nas. Uvijek je nasmijana, pozitivna i spremna za šalu. Svaki put kada smo tužni ona nas razveseli. Daje nam snage za dalje i savjetuje kako biti bolji i uspješniji učenici. Naša je razrednica dva puta tjedno u školi s nama, ali se ne brinemo jer znamo da je uz nas naša asistentica koja će nas saslušati i riješiti problem. Naši roditelji imaju povjerenja u nju, podržavaju ju i podupiru naše druženje. Asistentica Marina nije važna samo jednoj djevojčici u razredu, ona je važna svima i zbog toga joj upućujem jedno veliko HVALA!

Наша асистенкиња зове се Марина, а презива Михић. Она је дошла у наш разред пре три године, а то значи у другом разреду.Јако смо се зближили. Она је добра, дружељубива и креативна. Добро је што имамо асистенткињу, увек нам помогне када нам је нешто нејасно. Пријателји смо и на Виберу. Она нас увек подсети шта треба да понесемо за ликовни. Ако требамо маму или тату, она их назове. Увек је спремна да нам помогне. Често заједно идемо из школе и дружимо се. Увек је насмејана и расположена, а то нам пуно значи. Ако у разреду има свађе или некакве љутње између нас она нам помогне да то решимо. Можемо се увек ослонити на њу.Надам се да ће асистенткиња остати са нама још дуго, до осмог разреда, и хвала јој што се толико труди за нас.

Trebali bismo biti zadovoljni i ponosni što imamo asistenta koji pomaže našoj prijateljici u razredu. Iskreno, na početku sam mislila kao će to sve biti ozbiljnije, a na kraju se sve pretvorilo u jedno veliko prijateljstvo. Naravno, družimo se i šalimo, uz to je i neizmjerno poštujemo. Ima samo jednu „manu“, a to je zato što previše brine oko nas. Volim našu asistenticu, shvaćam koliko je njezin posao odgovoran i zahtjevan. Hvala joj što nas uvijek uveseljava.

Асистенткиња у нашем разреду је као једна од ученица. Она је добра пријатељица, забавна је и сваком радо помаже.Много пута нисмо били добри, али је она то толерисала. Када би се наљутила ми бисмо спустили главе и ћутали бисмо, настојећи да исправимо грешку. Иако је она с нама да помаже појединим ученицима, и нама осталима често помогне. Она је стално с нама, када смо тужни теши нас, а када смо весели и она се весели.Сви из одељења волимо асистенткињу и надамо се да ће што дуже остати с нама.

Наша асистенткиња Марина има кратку смеђу косу, веселе очи, а осмех краси њено љупко лице. Асистенткиња Марина је јако добра особа. Када бисмо потражили било какву помоћ од ње увек би настојала да нам помогне, а њене критике су позитивне и корисне. Све што нам каже - то је за наше добро. Имамо јако добар однос с њом јер је увек  пријатељски настројена према нама. Веома ми је драго што је наша асистенткиња с нама и надам се да ће остати у нашем одељењу до краја 8.разреда. Навикао сам се на њу, заволео сам је и знам да би нам свима много недостајала.

Svaka je asistentica drugačija, ali kada je moja u pitanju – ona je najbolja! Ona je najlljepša žena na svijetu, zrači dobrotom i toplinom. Prava je dobra duša velikoga srca. Kada nas njezine ruke zagrle osjećamo toplinu i pravo prijateljstvo. Uvijek nas ohrabruje za više i bolje. Volim kada razgovaramo, kada me savjetuje i taj osjećaj traje danima. Moja asistentica je NAJ!