Sveti Niko svijetom šeta…
Autor: Sanela Kralj, 7. 12. 2010.

I ove je godine Sveti Nikola čuo da u našoj školi ima puno dobre djece te nas je odlučio posjetiti.

Djeca su ga spremno dočekala. Otpjevali su mu pjesmicu, otplesali svoj najbolji ples i recitirali pjesmice o Svetom Nikoli. Jako su ga obradovali, a on im je za nagradu podijelio bombone. Iznenadili su ga svojim znanjem, naučili su sve o njemu. Znaju da je spasio dijete kada mu je zapela kost u grlu, zbog čega ga smatraju zaštitnikom djece, znaju da je zlatnicima pomogao trima sestrama pri udaji te da je smirio uzburkano more i spasio mornare.

Međutim, u svakoj školi ima i djece koja malo manje slušaju i zadaju učiteljima velike brige. Zato je Sveti Niko poveo sa sobom i krampusa. Velikog crnog nevaljalka koji sa sobom odvodi zločestu djecu. Koliko god se krampus trudio pronaći najzločestije dijete, da ga malo gricne, nije uspio. Očito u našoj školi nema tolikih nevaljalaca. I oni koji su samo nestašni, uplašili su se krampusa  i obećali da će biti puno bolji kako bi im Sveti Nikola došao i iduće godine.

Sv. Niko je posjetio sve razrede i zahvalio se učiteljima i učiteljicama na krasnim dječjim radovima. Posjetio je i našu ravnateljicu i teta tajnicu, ostavio i njima po koji bombončić, a krampus je razočaran pobjegao iz škole jer nije uspio uzeti niti jedno zločesto dijete sa sobom. Kako postoji još puno škola i mnogo mu se djece raduje, Sveti Nikola nas je pozdravio i otišao drugoj djeci uz obećanje da će i nagodinu sigurno opet doći.

Napisala: Tena Majstorović, 6.r.