« Svibanj 2024 »

Autor: Sanela Kralj, 12. 11. 2008.

70 godina postojanja škole i rođendan Siniše Glavaševića

Dana 7.studenog 2008. održana je svečanost  povodom 70 godina postojanja škole te rođendana našeg velikana i  sugrađanina Siniše Glavaševića.
Učitelji, učenici i ostali uzvanici okupili su se u velikom broju. Nekadašnji Sinišini suradnici  s ponosom su se prisjetili ovog mladog i odvažnog  čovjeka.
Svečanost je svojim dolaskom upotpunila  gradonačelnica grada Vukovara  gospođa Zdenka Buljan, bivša ravnateljica naše škole gospođa Zorislava Galić  te mnogi drugi, dragi nam gosti među kojima su svoje mjesto pronašli i umirovljeni  nastavnici koji su nekada bili  sastavni dio škole.Putem kratkog intervjua s našim umirovljenicima  otkrili smo niz  pojedinosti vezanih uz život i rad Siniše Glavaševića te usporedili školski život nekada i sada.

Poseban naglasak moramo staviti na  izlazak  našeg  drugog zbornika pod nazivom  Neka te sada vole suncokreti. Zbornik ljubavnih zapisa preplet  je  likovnih i literarnih   radova te  ogledalo ljubavi i truda učenika cijele škole.
Učenici od 1. do 8. razreda pripremili  su zanimljivu priredbu te s ponosom otkrili bistu Siniše Glavaševića.Sitni koraci fokloraša,recitatori te školski zbor pridonijeli su veselom raspoloženju.

Nakon prigodnog programa održala su se i sportska natjecanja na kojima smo pokazali uspjeh.

Proslava Dana škole protekla je u veselom ozračju i raspoloženju, kako gostiju,tako i domaćina.

Jelena Davidovic 7.r. (nast. Ivana Skender)