Reci NE i ostani svoj!
Autor: Branimira Barun, 12. 10. 2013.

U sklopu školskog preventivnog projekta u petak 4. listopada osmaši Osnovne škole Siniše Glavaševića, u pratnji svojih nastavnica te pedagoginje i psihologinje, krenuli su put Vrbice, točnije Centra za Neovisnost.

Nakon što su nas dočekali, krenuli smo u razgledavanje kuće i imanja, a potom nam je Goran, jedan od suradnika vrbičke udruge, ispričao svoju životu priču koja je ipak završila sretno. Nažalost,  u brojnim slučajevima ne bude tako.

Tek što je završio razgovor, podijelili smo se u 2 grupe, 1. grupa je ostala u prostoriji u kojoj je bila debata, dok je u druga otišla van. U debati je bilo dosta zanimljivih informacija koje su bile poučne i mislim da su svi izvukli onu najvažniju lekciju, tj. da se nikad ne okušaju u tom jer sve krene od: ''Samo ću probati, i odmah ostaviti''.

Potom se izašli u prekrasno dvorište. Druga radionica nazvana Škrinjica blaga osvijestila nam je vrijednosti koje posjedujemo ili nas čine sretnima. Voditeljica radionice željela nam je ukazati na važnost spoznaje na koga se možemo osloniti u teškim životnim situacijama. Naravno, to je naša obitelj.

Potom je uslijedio ručak, probali smo poznati „vrbički grah“.  Još smo malo prošetali imanjem. Bili smo oduševljeni brojnim životinjama, posebice praščićima. Potom je uslijedio povratak kući. Pred školu, točku polazišta, stigli smo u 14:30 te svi otišli na produženi vikend :))

Tekst: Anamarija Magoč, VIII. b

Fotografije: Mirjana Lazić, VIII. a