GOO
NAŠI MODNI EKOGURUI
Autor: Maja Stjepanović, 19. 4. 2013.

Stiglo je proljeće, vrše se promjene i provjere modnog asortimana u našim ormarima. S naslovnica modnih časopisa bombardiraju nas savjetima i „savjetima“ o hit-kombinacijama, bojama, novim i našoj figuri najprimjerenijim modnim linijama. Sve je to, naravno,  temelj za naš svježi proljetni  izgled, „izvornim hrvatskim rječnikom“ rečeno – „must have“ sitnice!!

Prema njihovim savjetima, tek nakon nabave svega toga možete krenuti u šetnju, što je bio vaš prvotni plan... I tako svake godine isponova. Dolaskom novoga godišnjeg doba pravimo red u svojim ormarima, bacamo još uvijek uporabljive predmete jer TREBA NAPRAVITI MJESTA ZA one novokupljene stvari. Osim utjecaja takvih navika na naš ( i roditeljski) novčanik, niti naš okoliš ne ostaje imun na takvo stanje.

Zadnjih je godina vrlo popularan pojam „ekološki održivi razvoj“, odnosno potencijal za dugoročno održavanje blagostanja, koje pak ovisi o ravnoteži prirodnog svijeta i odgovornoj uporabi prirodnih izvora. U prijevodu – ne smijemo iskoristiti Zemlju više no što joj damo. Pitate se kako to izvesti? Govoreći o tome, Einstein je kazao kako problem ne možemo riješiti na isti način kako smo ga i stvorili. Stoga je nužno mućnuti glavom... dobro promućkati i pretražiti po našoj „mozgovnoj tvornici ideja“. A na svakome se koraku susrećemo s mogućnostima za pripomoć oporavku našega okoliša. Time postajemo moderni i odgovorni građani što i jeste cilj nastave GOO-a, a u konačnici i nužnost ukoliko želimo biti dobri domaćini.

Naši DEMOKRATSKI ŠKOLARCI stoga su po uzoru na milanske i pariške modne revije odlučili ukazati na važnost reciklaže plastičnog i najlonskog otpada (naglašavamo OTPADA, a ne SMEĆA!!!). Sami su osmišljavali odjevne kombinacije, nabavljali materijale, krojili i šivali/lijepili, glumili, na modnoj se pisti šepurili, program vodili, pjevali...Uz neizostavna modna imena: Eko vila, Fantastična špicerica, Sweet girl, Kraljica popa, Eko kralj,Doroteja Doki... I na kraju sve očistili, molit ćemo lijepo! smiley

Uostalom, slijede slike, pa pogledajte kako mašta DEMOKRATSKIH ŠKOLARACA može svašta!! cheekyyes

napisala: Branimira Barun