GOO
Vijesti su svuda oko nas - kako odabrati najbolju?
Autor: Maja Stjepanović, 4. 6. 2013.

Odgovor na ovo i još neka druga pitanja imao je naš gost, novinar Branimir Bradarić. Bavi se novinarstvom više od deset godina te je u opuštenoj atmosferi  našim znatiželjnim građanima ispričao pozitivne i negativne strane  žurnalistike.

Učenicima pojam tiskani mediji  nije nepoznanica, znaju kako putem njega čitamo razne vijesti iz društvenog, kulturnog, političkog i sportskog života. Razlikuju dnevni tisak od mjesečnih ili godišnjih izdanja. Rado čitaju časopise te već imaju i omiljene rubrike u pojedinima. Netko pročita samo horoskop, nekoga zanimaju samo sportska događanja,netko prati dnevne stripove…Biti novinar nije nimalo lako, treba znati prikupiti informacije, prepoznati aktualne teme, znati ih pravilno objaviti, zadržati objektivnost…Uspjeli smo saznati koje su situacije našem novinaru bile posebno drage, o kojim temama rado izvještava i s veseljem piše, a koji su mu događaji i priče bili stresni. Učenike je zanimalo koje vrline i sposobnosti treba posjedovati pravi svestrani novinar, je li predrasude određuju njegov način pisanja i hoće li se umoriti od takvog intenzivnog zanimanja?Znaju da novinar nema radno vrijeme, radi u različitim uvjetima te često radi pod pritiskom kratkoga roka. Svidjela im se odgovornost u ovome poslu i dinamika istoga.

Vrijeme će pokazati krije  li se među našim učenicima budući novinar pisac ili urednik. Jedno je sigurno- ne boje se olovke i pisanja te avantura.