Započele su prijave učenika 8.razreda u sustav
Autor: Milica Marić, 25. 5. 2017.

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započele su u četvrtak 25. svibnja 2017. godine iza 12:00 sati

Postupak prijave pročitajte klikom na "opširnije".

Učenici postupak prijave započinju na stranici https://www.upisi.hr/

Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku dobivenu u osnovnoj školi (podaci koje koristite i pri prijavi u e-dnevnik), nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na kojega učenik želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om. Nakon što zaprimi PIN, učenik pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN. Ako PIN nije stigao SMS-om potrebno je ponovno pokušati unijeti broj mobitela.

Po uspješnoj prijavi u sustav moguće je pregledati osobne podatke i ocjene, a nakon što se iz e-Matice prenesu i rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke. U slučaju nepravilnosti u podacima (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda) potrebno se javiti svom razredniku. Također, ukoliko nemate podatke za prijavu u sustav, obratite se svojoj razrednici, stručnoj službi škole ili učiteljici informatike.

Važno je naglasiti da, u prvoj fazi prijava, učenici još nemaju mogućnost uvida u ponudu obrazovnih programa po školama. Prijava obrazovnih programa bit  će moguća tek od ponedjeljka 26.6.2017. godine.

Objavljene su i publikacije „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2017./2018. – Idemo u srednju!", u kojima su dostupne sve informacije o postupku prijava i upisa u srednje škole za školsku godinu 2017./2018. Možete ih naći na stranici www.upisi.hr ili klikom na dolje navedeni link:

Za sve ostale informacije i pitanja, pratite stranicu www.upisi.hr ili se obratite svojim razrednicama i stručnoj službi škole.