« Ožujak 2017 »

Povijest zadruge

Učenička zadruga „Dunav“ je osnovana 10. veljače 2005. godine.

Cilj zadruge je na dobrovoljnoj osnovi okupiti što veći broj učenika te im primjerenim metodičkim postupcima pod vodstvom učitelja – mentora omogućiti razvoj praktičnih sposobnosti i produbiti njihova znanja, posebice spoznaje o važnosti očuvanja prirode te njegovanju kulturne baštine i pučkog stvaralaštva.

Učenički interesi se ostvaruju ustrojem rada u više proizvodno – uslužnih djelatnosti , odnosno osnutku radionica.

Kreativnim i odgovornim radom u sklopu radionica školske zadruge te maštovito izrađenim predmetima učenici dostojno predstavljaju našu školu na brojnim izložbama. Svakodnevni rezultat njihova rada je urešenost naših učionica i izloga, hodnika te školskog predvorja.

U prvoj godini djelovanja zadrugu je stručno vodila nast. Ankica Strešnjak (sekcija cvjećara) uz svesrdnu pomoć učiteljica razredne nastave Ljiljane Kojić, Jasne Panza i Ružice Sabo (vezilje te kreativne radionice). Likovnu podršku glasno i efektno podupirao je nast. Radoš Đorđević (lončari i keramičari).

Tijekom godina pridružuje im se nast. Ivana Skender Oršolić (družina za modu i dizajn te keramičarska radionica).

S početkom školske 2011./2012. godine predsjednicom zadruge postaje nast. Maja Stjepanović. Ova godina je ujedno i svojevrsni „zadrugarski bum“ u školi. Školskoj zadruzi se priključio veći broj nastavnika, a time i veći broj učenika koji sudjeluje u zajedničkom stvaranju prepoznatljivih predmeta koje polako, ali sigurno traže i svoj put slave izvan školskih hodnika. Likovnom oblikovanju pristupili su nastavnici Dražen Budimir i Slavko Čučković. Tehničku podršku čine nastavnici Dragica Kuzmanović i Antun Grgić. Razrednu nastavu podupiru Dora Šestan, Gordana Lavrnić, Nada Ivanišević, Tanja Majić te Jasna Katanić (likovno kreativne radionice). Nastavnice Branimira Barun i Karolina Nadaždi Hideg vode povjesnu tematiku. Zadruga ima članove u knjižničarskim redovima Biljane Krnjajić. Veliku informatičku zadaću vodi nast. Sanela Kralj. Ostali nastavnici naše škole nesebično sudjeluju kad god prepoznaju pravu zadrugarsku priliku.