Zadrugarske vijesti
Sasvim drugačiji svijet - jedno dobro djelo potiče drugo!
Autor: Sanela Kralj, 26. 10. 2018.

2. Dan Zaklade Novo sutra obilježen je u subotu ( 20. listopada 2018. ) na Trgu Republike Hrvatske u Vukovaru od 10 do 14 sati.

Zaklada Novo Sutra, povodom svoga Dana, organizirala je mali ulični festival na kojemu je predstavila svoje aktivnosti u 2018. godini i projekte koje podržava. Zaklada potiče izvrsnost i dobra djela kroz tri područja djelovanje – stipendije, humanost i baštinu. Svake godine izdvaja oko milijun kuna za donacije i stipendije vodeći računa da to budu obrazovni i razvojni projekti, ali i projekti koji pomažu ljudima u potrebi. Sve posjetitelje dodatno su zabavili akrobati, žongleri i mađioničari, a djecu razveselili raznim slasticama poput šećernog oblačića koji obilježava svačije djetinjstvo, bombona, lizalica i kokica.

Ove godine Zaklada dodjeljuje donacije za čak šest projekata u iznosu od 700.000 kuna, od čega je najveća donacija za projekt „ZADRUGE OSNOVNIH ŠKOLA GRADA VUKOVARA“ s primarnim ciljem poticanja stvaralaštva, ali i poduzetničkog razmišljanja od najranijih školskih dana. I mi smo predstavili rad školske zadruge.

Postavljeni paviljon prošarali smo živim jesenskim bojama, mirisima i okusima. Izložili smo lutke izrađene na lutkarskim radionicama za čiju smo izradu koristili različite materijale: plastične boce, gipsani zavoj, boje, tkaninu, štapove.

Staklenke protkane zlatom izradili su oni najmlađi, medenjake oni nešto stariji dok su jednu od najpoznatijih simbola Vukovara, vučedolsku golubicu od gline, izradili vrsni likovnjaci. Nesebičnu pomoć pružile su nam mame i bake koje su svojim iskustvom i vrijednim savjetima uljepšale ovo subotnje prijepodne.

Donaciju od 48.000 kuna primila je ravnateljica naše škole gđa Slavica Mišić, a uručio ju voditelj i organizator festivala gosp. Davor Relatić.

Sretni smo i zahvalni na pruženoj mogućnosti te ukazanome povjerenju. Nadamo se kako ćemo opravdati očekivanja i radujemo se svakom novom izazovu!

UZ Dunav ( Nora Kumar, 7.b )

(nast. Ivana Skender Oršolić)