Proslava Svetog Save u našoj školi / Прослава Светог Саве у нашој школи
Autor: Sanela Kralj, 1. 2. 2016.

Dana, 27. siječnja 2016.godine, u našoj školi održana je svečana priredba povodom proslave velikog prosvjetitelja Svetog Save. Program je započeo Svetosavskom himnom u izvođenju dječjeg zbora. U nastavku programa ravnateljica i voditeljica smjene pozdravile su sve prisutne goste i poželjele im dobrodošlicu.

U ime gradskog ogranka SDSS-a gospođa Mirjana Oreščanin je učenicima uručila nagrade za najuspješniji literarni i likovni rad. Uslijedio je obred rezanja slavskog kolača i blagoslova koljiva od nadležnog paroha borovskog protojereja-stavrofora Slobodana Blažića. Posebna čast nam je bila imati za kuma učenike 8.b razreda.

Kroz bogat kulturno-umjetnički program, koji su izveli učenici od 1. do 8. razreda, prisjetili smo se djela i značaja Svetog Save za srpski narod. Po završetku programa uslijedilo je posluženje za goste.

Napisala: Dubravka Ponjević

Прослава Светог Саве  у нашој школи

Дана, 27. јануара 2016.године, у нашој школи одржана је свечана приредба поводом прославе великог просветитеља Светог Саве. Програм је започео Светосавском химном у извођењу дечјег хора.  У наставку програма равнатељица и водитељица смене поздравиле су све присутне госте и пожелеле им добродошлицу. У име градског огранка СДСС-а госпођа Мирјана Орешчанин је ученицима доделила награде за најуспешнији литерарни и ликовни рад. Уследио је обред резања славског колача и благосиљања кољива од надлежног пароха боровског протојереја-ставрофора Слободана Блажића. Посабна част анам је била имати за кума ученике 8.б разреда.

Кроз богат културно-уметнички програм, који су извели ученици од 1. до 8. разреда, присетили смо се дела и значаја Светог Саве за српски народ. По завршетку програма уследило је послужење за госте.

Написала: Дубравка Поњевић