Darovi za mame
Autor: Sanela Kralj, 24. 3. 2016.

"… za svu ljubav, radost, oproštaj i milost

i za sve što život mi je dao,

to što jesam dugujem tebi

i zato ti hvala mila majko…"

Darovi za mame

Povodom Dana žena održano je nekoliko radionica kroz koje su učenici 3.d razreda, pod vodstvom učiteljice Dubravke Ponjević, izrađivali prigodne darove za mame.

U okviru likovnih radionica naučili smo šiti broševe i izrađivati čestitke od krep papira.

Posebno zadovoljstvo nam je bilo ugostiti slikara Daria Šošića koji nam je pokazao slike iz svoje privatne kolekcije i objasnio likovne tehnike profesionalnih slikara.

Nadahnuti izloženim slikama i nadolazećim blagdanom, učenici su samostalno slikali cvjetne motive na slikarskim platnima.

Naše radove možete vidjeti na priloženim fotografijama.

Tekst napisala: Dubravka Ponjević

"… за сву љубав, радост, опроштај и милост

и за све што живот ми је дао,

то што јесам дугујем теби

и зато ти хвала мила мајко…"

Поклони за маме

Поводом Дана жена одржано је неколико радионица кроз које су ученици 3.д разреда, под водством учитељице Дубравке Поњевић, израђивали пригодне поклоне за маме.

У оквиру ликовних радионица научили смо шити брошеве и израђивати честитке од креп папира.

Посебно задовољство нам је било угостити сликара Дариа Шошића који нам је показао слике из своје приватне колекције и објаснио ликовне технике професионалних сликара.

Надахнути изложеним сликама и надолазећим празником, ученици су самостално сликали цветне мотиве на сликарским платнима.

Наше радове можете видети на приложеним фотографијама.

Tекст написала: Дубравка Поњевић