Žrtva Borova naselja za Domovinu
Autor: Sanela Kralj, 21. 11. 2019.

„Kao i svake godine, hladan, težak i još uvijek otvorenih rana, ponovo dokorača vukovarski studeni..“

19. studenoga 2019., povodom Dana sjećanja na žrtvu Borova naselja za Domovinu, poklonili smo se onima koji su dali najvrjednije što su imali - svoje živote - kako bismo danas u miru i ponosno živjeli u svome gradu.

Učenici 7. i 8. razreda naše škole pripremili su prigodan recital pod mentorstvom nastavnice Ivane Skender Oršolić te fragmentima lirskih zapisa vise autora komemoraciji dali osobit prizvuk. Vokalnom izvedbom pjesme Oči u oči, koja je popraćena nježnim notama gitare, učenice Lana Pavlović i Ivana Matić dotaknule su mnoga srca.

Dio obilježavanja činio je i nas školski zbor, dok su oni najmanji, u pratnji učiteljice Ružice Sabo, zapalili svijeće te se priključili tihoj i ponosnoj Koloni sjećanja.

Nemjerljiva žrtva Borova naselja, sudbina ranjenika i civila obvezuje nas da i ubuduće sudjelujemo u programu obilježavanja te ih čuvamo od zaborava.

Napisala: Emily Kruljac, 8.r. ( nast. Ivana Skender Orsolić )