« Svibanj 2024 »

Velika priča o jednom jedinstvenom i jednoj jedinstvenoj tebi/Велика прича о једном јединственом и једној јединственој теби
Autor: Biljana Krnjajić, 7. 11. 2023.

Obilježen Festivala prava djece u prvom razredu zajedno s učiteljicom Danijelom Adžić u suradnji s knjižničarkom. Tema je ovogodišnjega festivala slobodno vrijeme mladih i djece, a festival se održava pod sloganom Mali festival za velike teme.

Zaključili smo kako je važno imati na umu da svatko od nas ima neku svoju priču koja drugima nije poznata već donose zaključke na temelju prvog dojma, onog što su čuli od drugih ili prijašnjeg iskustva. Možemo neke priče nazvati tužnijima, sretnijima, neobičnima, tipičnima... ali samo svatko zna kako je njemu/njoj biti glavni lik u njegovoj/njezinoj priči. Osvrnimo se na svoju priču i budimo ponosni na velike i male uspjehe. Isto tako, ne budimo prestrogi prema sebi zbog pogrešaka i potražimo pomoć ako nam je teško zbog kojeg dijela naše priče. I budimo bolji jedni prema drugima jer nekad je i malo potrebno da nečiju priču učinimo sretnijom.

Обиљежили смо Фестивал права детета у првом разреду заједно са учитељицом Данијелом Аџић у сарадњи са библиотекарком. Тема овогодишњег фестивала је слободно време за младе и децу, а фестивал се одржава под слоганом Мали фестивал за велике теме.

Закључили смо да је важно имати на уму да свако од нас има своју причу која није позната другима, али закључке доносе на основу првог утиска, онога шта су чули од других или претходног искуства. Неке приче можемо назвати тужнијим, срећнијим, необичним, типичним...али само свако зна како је бити главни лик у његовој/њеној причи. Осврнимо се на нашу причу и поносимо се великим и малим успесима. Исто тако, не будимо престроги према себи за грешке и потражимо помоћ ако нам је тешко са било којим делом наше приче. И будимо бољи једни према другима јер је понекад потребно мало да би нечија прича била срећнија.