« Svibanj 2024 »

Početak Projekta "Činimo dobro Otiskom srca" / DoGood People/
Autor: Biljana Krnjajić, 21. 11. 2023.

Članovi volonterskog kluba OŠ Siniše Glavaševića pod mentorstvom Karoline Nadaždi Hideg učiteljice hrvatskog jezika i povijesti i knjižničarke Biljane Krnjajić uključili su se u projekt 'Činimo dobro Otiskom srca' koja se provodi u suradnji sa Španjolskom organizacijom kroz međunarodnu platformu 'DoGood People' u organizaciji Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva. Program je započeto 16. studenog 2023. godine i trajat će do 10. prosinca 2023. godine. Svi sudionici programa imaju deset istih zadataka koje trebaju izvršiti i za koje dobivaju bodove što dodatno motivira učenike.

Što je DoGood? Platforma koja će pomoći u ostvarivanju održivosti, a kroz naše ispunjavanje izazova generirat će se pozitivan utjecaj na planet i društvo!

Jedan od ciljeva projekta je da djeca stečena znanja primjenjuju u svakodnevnom životu. Djeca će kroz ovaj projekt naučiti da je važno živjeti održivo,  a to znači da gasimo svijetlio kad izlazimo iz učionice, da štedimo plin, vodu itd. Naučit ćemo da je jako važno više pažnje posvećivati i našim najmilijima…

Poručujemo da svi pomognu Zemlji i njezinim stanovnicima.