MASKENBAL, MASKENBAL, SVATKO VOLI MASKENBAL…
Autor: Ružica Sabo, 11. 2. 2016.

„Naša mašta može svašta“ – pokazale su to u petak vesele maškare učenika od 1. do 4. razreda  kada su veseli i maskirani stigli u školu. Bio je to za njih najveseliji maškarani nastavni dan u godini. Bilo je uistinu živahno, šaroliko i glasno, baš kako i treba kada u školi zavladaju maškare.  Plesalo se, igralo se, šarenilo se, veselilo se, pjevalo se, mijaukalo se… Nije to učenicima ništa novo, svake godine potrude se  najbolje  kako bi bili originalni, zanimljivi i neprepoznatljivi.

Niti hladnoća i loše vrijeme, koji su spriječili izlazak maškara u šetnju izvan škole kako bi ih vidjeli stanovnici Borova naselja, nisu umanjili veliku radost tog dugo očekivanog i pripremanog dana. Obojana lica, šareni kostimi, lude frizure ili perike na glavi prikazivali su omiljene likove iz bajki, crtića, igrica, filmova i života. Vesela je bila nastava pod maskama, a isto tako kada su školskom dvoranom prošetali gusari, bebe, klaunovi, strašila, mačke, manekenke, rokeri, Štrumfete,  Pipi, princeze, vještice, vilenjaci, konobarice, dame i gospoda.

Najljepše je bilo u predvorju kada su počele natjecateljske igre i ples pod maskama. Uz obilje vesele glazbe i bučnu atmosferu, te ples i pjesmu, zasluženo su se osladili krafnama, kojima ih je počastila ravnateljica naše škole.

Bio je to veliki događaj za naše najmlađe učenike kojim su pokazali da se znaju zabaviti i opustiti, te svojom maštom i kreativnošću svima uljepšati taj najveseliji dan u školi.

A kako je to izgledalo fotografije govore više od riječi!