« Svibanj 2024 »

TERENSKA NASTAVA/ТЕРЕНСКА НАСТАВА
Autor: Maja Stjepanović, 15. 4. 2016.

Dana, 15. travnja 2016.god. održana je terenska nastava za 3.c, 3.d i 4.c  razred pod vodstvom učiteljica.

Posjetili smo Muzej vučedolske kulture. U muzeju smo prošli kroz 18 prostorija. Svaka prostorija tematski je uređena, a teme su: geološki položaj Vučedola, nastanak kulture, dolazak Indoeuropljana, stočarstvo, zemljoradnja, lov i ribolov, naselje, vučedolska kuća, tkanje i odeća, zanati i obuća, metalurgija, keramika, kalendar, horizont, grobovi, religija, nasljednici i nastanak muzeja.

Дана, 15. априла 2016.год. одржана је теренска настава за 3.ц, 3.д и 4.ц  разред под водством учитељица.

Посетили смо Музеј вучедолске културе. У музеју смо прошли кроз 18 просторија. Свака просторија тематски је уређена, а теме су: геолошки положај Вучедола, настанак културе, долазак Индоеуропљана, сточарство, земљорадња, лов и риболов, насеље, вучедолска кућа, ткање и одећа, занати и обућа, металургија, керамика, календар, хоризонт, гробови, религија, наследници и настанак музеја.

Ono čemu smo se posebno radovali je odlazak u CineStar. Gledanje 3D filma je poseban doživljaj. Uz zabavu, smijeh, dobro društvo i kokice zadovoljni i sretni priveli smo kraju našu terensku nastavu.

Оно чему смо се посебно радовали је одлазак у биоскоп. Гледање 3Д филма је посебан доживљај. Уз забаву, смех, добро друштво и кокице задовољни и срећни привели смо крају нашу теренску наставу.

Tekst i fotografije:učiteljica Dubravka Ponjević

Текст и фотографије:учитељица Дубравка Поњевић