Izlet u Našice, PP Papuk i Osijek
Autor: Maja Stjepanović, 3. 6. 2016.

Jednog ranog, sunčanog jutra naš razred 4.c krenuo je na izlet. Društvo su nam pravili naši prijatelji iz OŠ Dragutina Tadijanovića i OŠ Nikole Andrića iz Vukovara.

Једног раног, сунчаног јутра наш разред 4.ц кренуо је на излет. Друштво су нам правили наши другари из ОШ Драгутина Тадијановића и ОШ Николе Андрића из Вуковара.

Prvo smo u Našicama posjetili Dvorac Pejačević. Tamo nas je dočekao vodič i proveo kroz prostorije dvorca, koji je sada muzej. Naš je prijatelj Andrej Spasojević zasvirao na klaviru Dore Pejačević, prve hrvatske skladateljice.

Прво смо у Нашицама посетили Дворац Пејачевић. Тамо нас је дочекао водич и провео кроз просторије дворца, који је сада музеј. Наш је другар Андреј Спасојевић засвирао на клавиру Доре Пејачевић, прве хрватске складатељице.

Onda smo se uputili  u Park prirode Papuk. Put je bio dug, ali zanimljiv. U park – šumi Jankovac bili smo na nadmorskoj visini 475 metara. Vidjeli smo i najveći slap Skakavac. Rendžer nam je pričao da tu obitava 13 vrsta zmija, puno riba, neke ptice i šumske životinje, a postoje indicije da se na Papuku pojavio i vuk. U planinarskom domu imali smo ručak, malo se igrali na dječjem igralištu, kupili suvenire i uputili se za Osijek.

Онда смо се упутили у Парк природе Папук. Пут је био дуг, али занимљив. У парк – шуми Јанковац били смо на надморској висини 475 метара. Видели смо и највећи слап Скакавац. Ренџер нам је причао да ту обитава 13 врста змија, пуно риба, неке птице и шумске животиње, а постоје индиције да се на Папуку појавио и вук. У планинарском дому имали смо ручак, мало се поиграли на  дечјем игралишту, купили сувенире и упутили се за Осијек.

Na Gradskim bazenima u Osijeku bilo je odlično. Nakon kupanja krenuli smo kući. Pred školu smo došli oko 20,00 sati. Dobro smo se proveli i bilo je super.

На Градским базенима у Осијеку било је одлично. Након купања кренули смо кући. Пред школу смо дошли око 20,00 сати. Добро смо се провели и било је супер.

Sara Lapčević, 4.c

Сара Лапчевић, 4.ц