MAŠKARE SU, MAŠKARE SU I LUDI SU DANI...
Autor: Ružica Sabo, 28. 2. 2017.

Maškarano veselje ovog ponedjeljka dotaklo je i učenike nižih razreda naše škole. Pokazale su to vesele maškare učenika od 1. do 4. razreda  kada su razdragani i maskirani stigli u školu. Bio je to za njih najveseliji maškarani nastavni dan u godini.

Bilo je uistinu živahno, šaroliko i glasno, baš kako i treba kada u školi zavladaju maškare.  Plesalo se, igralo se, šarenilo se, veselilo se, pjevalo se, mijaukalo se… Nije to učenicima ništa novo, svake godine potrude se  najbolje  kako bi bili originalni, zanimljivi, domišljati  i neprepoznatljivi.

Obojana lica, šareni kostimi, lude frizure ili perike na glavi prikazivali su omiljene likove iz bajki, crtića, igrica, filmova i života. Vesela je bila nastava pod maskama, ali isto tako kada su školskim predvorjem prošetali gusari, bebe, klaunovi, strašila, mačke, manekenke, rockeri, predsjednice, ovce,  Pipi, princeze, vještice, vilenjaci, konobarice, frizerke, zatvorenici,  dame i gospoda.

Povjerenstvo za ocjenu najboljih maski odabralo je razredne pobjednike, iako su svi zaslužili nagrade za veliki trud, ideju, kreativnost i domišljatost. Pobjednici su se zasluženo zasladili čokoladama.

Najživahnije je bilo  kada su počele natjecateljske igre i ples pod maskama. Uz obilje vesele glazbe i bučnu atmosferu, te ples i pjesmu, zasluženo su se osladili krafnama, kojima ih je počastila ravnateljica naše škole.

Bio je to veliki događaj za naše najmlađe učenike kojim su pokazali da se znaju zabaviti i opustiti, te svojom maštom i kreativnošću svima uljepšati taj najveseliji dan u školi. Želja svih sudionika je bila sve loše ostaviti iza nas u staroj godini, te se s veseljem pripremiti za ono što nas čeka u budućnosti.

A kako je to izgledalo, fotografije govore više od riječi!