I sretni su jer se poput djece raduju malim običnim stvarima koje ih okružuju; njihovo oko uočava najčudnije detalje.

(S. Glavašević, Priča o pjesnicima)

NAJBRŽI PLIVAČI U GRADU
Autor: Maja Stjepanović, 10. 5. 2017.

Dana 5.svibnja .2017. godine na Plivalištu Vukovar održano je školsko natjecanje u plivanju pod nazivom „Najbrži plivač u gradu 2017.“. Natjecanje je održano za dječake i djevojčice školskog uzrasta.

Sudjelovala su djeca osnovnih i srednjih škola s područja grada Vukovara, koji su bili podijeljeni u pet starosnih kategorija, u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Naši su učenici osvojili zavidan broj medalja te pokazali kako su dobri plivači.

Na 25 m slobodno prvo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Aleksandar Čavić, učenik 4.d razreda.

Prvo mjesto u ženskoj konkurenciji osvojila je Georgija Vidić, učenica 4.d razreda, isto na 25 m slobodno.

U muškoj konkurenciji za šestaše, na 25 m slobodno, najbrži su bili Vuk Todić (6.c) i Patrik Božić (6.b), s osvojenim drugim i trećim  mjestom.

Od djevojčica je na 25 m slobodno bila najbrža Dajana Kolar iz 5.c razreda, s osvojenim drugim mjestom.

Na 50 m slobodno uvjerljivo najbrži plivač bio je Luka Konjević, učenik 8.b razreda. Od djevojčica je najbolja bila Ema Pendić iz 7.b razreda, s osvojenim prvim mjestom te bok uz nju, na drugom mjestu, učenica Ines Roksandić iz 8.b razreda.