« Rujan 2024 »

Obitelj je gdje život počinje, a ljubav nikad ne prestaje!
Autor: Branimira Barun, 17. 5. 2018.

Na satu razrednoga odjela, učenici 6. a razreda na zanimljiv su način obilježili Dan obitelji. Kao što je svaki kamen na svijetu jedinstven, tako je i svaki član naše obitelji poseban. Sve smo članove svojih raznolikih obitelji oslikali na kamenu pomoću različitih boja ili simbola koji nas asociraju na svakog od njih. Nastali su zanimljivi radovi koji će učenicima i njihovim obiteljima ostati za trajnu uspomenu.

Međunarodni dan obitelji počeo se obilježavati 15. svibnja 1994. s ciljem da se naglasi važnost obitelji kao osnovnog elementa svakog društva, tj. da se potakne djelovanje društva u korist obitelji donošenjem odluka koje će osigurati bolji standard i kvalitetu života obitelji te pružanjem podrške obiteljskom životu, tradiciji i običajima.

Ovim poticajnim ciljevima želi se naglasiti da se bitna obilježja čovječanstva (zajedništvo, tolerancija, demokracija, želja za očuvanjem mira) počinju izgrađivati u obitelji. Obitelj je institucija koja čuva ljudske vrijednosti, kulturalni i povijesni kontinuitet generacija, čimbenik je stabilnosti i razvoja. Zahvaljujući obiteljima, te zajedništvu i ljubavi unutar njih, društvo napreduje i jača.