MASKENBAL U VUKOVARU
Autor: Sanela Kralj, 25. 2. 2010.

Društvo ''Naša djeca'' Vukovar u suradnji s osnovnim školama i dječjim  vrtićima grada  Vukovara organiziralo je 16.veljače 2010. godine u utorak od 10-12 sati

Maskenbal u Vukovaru.

Maskirana povorka od 1000 sudionika krenula je u 10:00 sati ispred Hrvatskog doma prema Trgu Republike Hrvatske gdje se odvijala centralna manifestacija.

Maskiranu povorku predvodio je Puhački orkestar grada Vukovara i Ledenko-krivac za sve. Gradonačelnik Željko Sabo predao je maškarama ključeve grada, koje će, barem na jedan dan, vladati gradom Vukovarom.

Najbolje maske bile su nagrađene.

Prvu nagradu za najkreativniju masku osvojila je Oš. Siniše Glavaševića skupina ''Kralj rocka u Vukovaru'' – uč. 3.a i 4.a. razreda.

Drugu nagradu za najoriginalniju masku osvojio je dječji vrtić ''Vukovar 1'' skupina ''Šuma''

Treću nagradu za najveseliju masku osvojio je Dječji vrtić ''Vukovar 2'' skupina ''Dimnjačari''.

NAJLJEPŠA  MASKA

Učiteljica nam je predložila da za maškare budemo Elvis Presley, a mi smo se smijali. Nismo znali tko je to, ali ipak smo pristali, jer su nam roditelji objasnili što je njima značio Elvis i njegove pjesme.

Skupljali smo materijale:košulje,hlače, jakne, naočale, plašteve i gitare.

Napokon je došao utorak – zadnji dan maškara. Napravili smo frizure, stavili plašteve i krenuli u Vukovar. Kada smo došli, na početku programa spalili su „Ledenka“- krivca za sve zlo, tako da što prije dođe proljeće. Prozivali su sve škole i vrtiće. Kada smo došli na red popeli smo se na pozornicu,a ja sam nas predstavila. Plesali smo uz pjesmu „Tutti frutti“ kako smo najbolje znali i umjeli.

Čekali smo proglašenje pobjednika. 3. su bili „Dimnjačari“, 2. „Hrastova šuma“, a prvi mi: Elvis Presley“. Josipa se popela na pozornicu  po nagradu od 500 kn, a mi smo skakali od sreće. Na kraju smo otplesali  završnu točku i  u plesnom žaru slomili gitare. Jedva smo čekali da svima ispričamo.

Kada smo se vratili u školu, spremačice i učitelji su nam čestitali. Sve sam ispričala roditeljima, a oni su bili iznenađeni i sretni.

Svima su telefonom ponosno javljali da smo bili najbolja skupna maska. Još ne znamo na što ćemo potrošiti 500 kn.

ANA BREKALO 3a.