« Listopad 2024 »

KAD JESEN POKUCA NA VRATA 3.C RAZREDA/КАД ЈЕСЕН ПОКУЦА НА ВРАТА 3.Ц РАЗРЕДА
Autor: Maja Stjepanović, 15. 11. 2018.

Jesen pruža najviše inspiracije pjesnicima. Ona je kraj ljeta, cvjetanja, bujnog rasta i topline te početak zime.  Ispunjena je ljepotom boja i mirisa. Na naša vrata pokucala je tiho…Sa sobom je donijela pregršt sočnih plodova i paletu raznih boja. Nama je izmamila osmjeh na lice i probudila našu inspiraciju i maštu.

Јесен пружа највише инспирације песницима. Она је крај лета, цветања, бујног раста и топлине, те почетак зиме.  Испуњена је лепотом боја и мириса. На наша врата покуцала је тихо...  Са собом је донела прегршт сочних плодова и палету разних боја. Нама је измамила осмех на лице и пробудила је нашу инспирацију и машту.

Očarani njenom ljepotom, na satu srpskoga jezika, pisali smo pjesmice o jabuci, kraljici voća. Najbolju pjesmicu napisao je učenik Boško Lukić. Njegov trud učenici su nagradili pljeskom, a učiteljica je poslala pjesmicu u dječji časopis Bijela pčela.

JABUKA

Jabuka je zdrava, vitamina ima

i još raste u voćnjacima.

Kad padne jabuka,

počne da se valјa,

Ona postane kralјica i prestigne kralјa.

U dvorištu mom voćnjaka je deset.

A jabuka? Zavisi, po sto dvadeset.

Jabuku jedem svakog dana,

pa me čak i baka Mara ne vodi kod zubara.

Jabuka crvena ima dobar okus,

a mađioničar uz pomoć nje

izvodi hokus-pokus.

Jabuka je slatka poput meda.

Nјen kompot jede moj deda!

Da idem kod bake uvek me tera,

zbog mog omilјenog soka  iz blendera.

Uvek jabuku, kad naraste,

počnem da berem ja,

a posle mene će

i moja cela familija.

ЈАБУКА

Јабука је здрава, витамина има

и још расте у воћњацима.

Кад падне јабука,

почне да се ваља,

Она постане краљица и престигне краља.

У дворишту мом воћњака је десет.

А јабука? Зависи, по сто двадесет.

Јабуку једем сваког дана,

па ме чак и бака Мара не води код зубара.

Јабука црвена има добар окус,

а мађионичар уз помоћ ње

изводи хокус-покус.

Јабука је слатка попут меда.

Њен компот једе мој деда!

Да идем код баке увек ме тера,

због мог омиљеног сока  из блендера.

Увек јабуку, кад нарасте,

почнем да берем ја,

а после мене ће

и моја цела фамилија.

Učenica Nina Vuletić imala je tajni zadatak da se maskira u jesen i da se ostalim učenicima predstavi kao teta Jesen. Ona je u razgovoru s učenicima ponovila što smo sve do sada naučili o jeseni.

Ученица Нина Вулетић имала је тајни задатак да се маскира у јесен и да се осталим ученицима представи као тета Јесен. Она је у разговору са ученицима поновила шта смо све до сада научили о јесени.

Učenici koji pohađaju umjetničku grupu izrađivali su kišobrane i kape od vune. Svojim radovima ukrasili su naš razred. Sada su naši prozori okićeni zavjesama od lišća, a na našim panoima „plešu“ balerine u jesenjim haljinicama.

Ученици који похађају уметничку групу израђивали су кишобране и капе од вуне. Својим радовима украсили су наш разред. Сада су наши прозори окићени завесама од лишћа, а на нашим паноима „плешу“ балерине у јесењим хаљиницама.

Ove jeseni obilježili smo Dane kruha i Dane jabuke. Ovi dani će nam ostati u ljepom sjećanu, ne samo zbog uzbudljivih školskih aktivnosti, već i zbog raznih kolača i peciva koje su naše vrijedne mame napravile za sve nas.

Ове јесени обележили смо Дане хлеба и Дане јабуке. Ови дани ће нам остати у лепом сећању, не само због узбудљивих школских активности, већ и због разних колача и пецива које су наше вредне маме направиле за све нас.

Fotografije i tekst: Dubravka Mišanović

Фотографије и текст: Дубравка Мишановић