« Svibanj 2024 »

Manekenski tecaj - MODA I ZA ONE NAJMLAĐE
Autor: Sanela Kralj, 3. 3. 2010.

Hm…, tko kaže kako i najmlađi ne mogu biti najzgodniji, najslađi i najbolji????

Mogu, mogu, a to su i pokazali na tečaju koji se održava treći put u našoj školi! Vode ga nastavnice Ivana Skender i Maja Stjepanović.

Na njemu su se okupile djevojčice 3., 4. i 5.razreda, koje su se željele zabaviti te kroz igru, ponešto i naučiti.

Program je, kao i prethodne godine, upotpunjen teorijskim i praktičnim dijelom.Teorijski su dio činile prezentacije : Moda kroz povijest,Bonton u svakoj životnoj situaciji te Lijepa i zdrava koža. Popraćene su zanimljivim  radionicama i raspravama na kojima su buduće manekenke dobile mogućnost usvajanja sadržaja kroz glazbu, ples,slušanje, govorenje i glumu.

Kako su polaznice vrlo mlade, ove smo godine načinili iznimku – umjesto naših dragih gošća - vizažistice, frizerke i liječnice, voditeljice svih dijelova programa bile su naše nastavnice, što nas je veselilo!Organizirale su nam jednodnevni izlet, sate šminkanja,friziranja i fotografiranja..

Drugi je mjesec također protekao radno – na pravom terenu. U goste nam je došao Mario Jakopović, poznati osječki maneken.Sati su nam prolazili opušteno, u veselju i sa smijehom.Naučile smo pravilno držati tijelo te spretno i samouvjereno koračati modnom pistom.

Na završnim radionicama pokazale smo naučeno. Trudile smo se biti dobre, bolje i najbolje.Bilo je i teških trenutaka, suza i natjecanja, no lijepoga puno više. Postale smo prave prijateljice!

Mogu reći kako s nestrpljenjem iščekujemo proljeće jer ono nam donosi proljetni kalendar na kojemu smo vrijedno radile.

Bit će to lijepa uspomena, kao i modna revija koju pripremamo za Otvorena vrata škole, na vrijeme provedeno u osnovnoj školi i druženje koje ne želimo zaboraviti.

Napisala:Jelena Radovančev, 5.r.