ŠARENO I VESELO U 3.C/ ШАРЕНО И ВЕСЕЛО У 3.Ц
Autor: Maja Stjepanović, 11. 3. 2019.

Učenici 3.c razreda obilježili su Dan ružičastih majica. Ovo je dan koji se obilježava svake posljednje srijede u veljači. I mi smo željeli skrenuti pozornost na vršnjačko nasilje. Razgovarali smo što je to nasilje, kako ga prepoznati, koje vrste nasilja postoje, što učiniti ako smo izloženi vršnjačkom nasilju i kako se trebamo ophoditi prema drugima.

Ученици 3.ц разреда обeлежили су Дан ружичастих мајица. Ово је дан који се обележава сваке последње среде у фебруару. И ми смо желели да скренемо пажњу на вршњачко насиље. Разговарали смо шта је то насиље, како га препознати, које врсте насиља постоје, шта учинити ако смо изложени вршњачком насиљу и како се требамо опходити према другима.

Naučili smo da smo svi različiti, ali jednako važni. Različitost trebamo poštovati! Napravili smo zajednički plakat o prijateljstvu. Bilo je tu svega: pjesmica, sastava, savjeta, citata, stripova, rebusa, križaljki itd. Научили смо да смо сви различити, али једнако важни. Различитост требамо поштовати! Направили смо заједнички плакат о другарству. Било је ту свега: песмица, састава, савета, цитата, стрипова, ребуса, укрштеница итд.

U susret karnevalu oslikavali smo neobične maske na slikarskom platnu. Bili smo motivirani afričkim maskama. Uz zvuke afričke glazbe, uzeli smo kist u ruke i prepustili se mašti i ritmu. У сусрет карневалу осликавали смо необичне маске на сликарском платну. Били смо мотивисани афричким маскама. Уз звуке афричке музике, узели смо кист у руке и препустили се машти и ритму.

Imali smo maskenbal u školi. Bilo je zabavno prošetati u ulozi svog omiljenog lika i imati nastavu pod maskama. Zamijenili smo uloge učitelj-učenik i vidjeli kako je to biti na mjestu učiteljice. Naš Boško Lukić počastio je svoje prijatelje krafnama. Sudjelovali smo u natjecateljskim igrama. Birali smo najljepšu masku.

Имали смо маскенбал у школи. Било је забавно прошетати у улози свог омиљеног лика и имати наставу под маскама. Заменили смо улоге учитељ-ученик и видели како је то бити на месту учитељице. Наш Бошко Лукић почастио је своје другаре крофнама.Учествовали  смо у такмичарским играма. Бирали смо најлепшу маску.

Tekst i slike: Dubravka Mišanović

Текст и слике: Дубравка Мишановић