Predavanja o Internetu i elektroničkom zlostavljanju
Autor: Sanela Kralj, 23. 3. 2010.

Tijekom ožujka održana su predavanja u svim razrednim odjelima naše škole. Tema je bila elektroničko zlostavljanje.Učiteljica Branka Križan održala je predavanje u trećem razredu 11.ožujka 2010.

Učenicima je najprije pojasnila pojam net generacija.Prikazala je dvije Power Point prezentacije.

U prvoj smo se podsjetili  da je Internet suvremeno informatičko postignuće,koje su prednosti interneta, koje su loše strane interneta, što je elektroničko zlostavljanje, po čemu se elektroničko zlostavljanje razlikuje od vršnjačkog nasilja.

Naučili smo 7 zlatnih pravila za sigurno chatanje i sms- dopisivanje.

Na kraju smo istaknuli udruge za pomoć djeci KRIJESNICA i UNICEF, kao i broj na koji se djeca mogu javiti za pomoć u slučaju zlostavljanja – 0800 0800.U drugoj prezentaciji prikazani su rezultati ankete o elektoničkom zlostavljanju.

Anketa je provedena među učenicima sedmih i osmih razreda naše škole.Prezentaciju su napravili sami učenici uz pomoć nastavnice informatike Sanele Kralj.