OLIMPIJSKI FESTIVAL OSNOVNIH ŠKOLA U VINKOVCIMA
Autor: Sanela Kralj, 18. 6. 2010.

Na stadionu HNK Cibalia Vinkovci 27. svibnja 2010. održan je 3. Olimpijski festival učenika osnovnih škola od prvog do četvrtog razreda pod pokroviteljstvom Vukovarsko – srijemske županije i Grada Vinkovaca.

Organizatori su bili Savez športskih društava Vukovarsko – srijemske županije i Zajednica športskih udruga Grada Vinkovaca. Sudjelovalo je 576 djece iz 12 osnovnih škola iz naše Županije:

Osnovna škola Bartola Kašića, Vinkovci;

Osnovna škola Josipa Kozarca, Vinkovci;

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića, Vinkovci;

Osnovna škola Vladimira Nazora, Vinkovci;

Osnovna škola „Ivana Brlić- Mažuranić“, Rokovci- Andrijaševci;

Osnovna škola „August Cesarec“, Ivankovo;

Osnovna škola Stjepana Antolovića, Privlaka;

Osnovna škola Fra Bernardina Tome, Bošnjaci;

Osnovna škola Nikole Andrića, Vukovar;

Osnovna škola Siniše Glavaševića, Vukovar;

Osnovna škola „Lovas“, Lovas;

Osnovna škola „Antun Gustav Matoš“, Tovarnik.

Ceremoniju otvaranja svojim nastupom uveličale su vinkovačke mažoretkinje, puhački orkestar i Vladimir Bakarić, frontmen grupe Karambol. Nazočne je pozdravio gradonačelnik Vinkovaca dr. Mladen Karlić, dok je Festival otvorio župan Božo Galić nakon čega je u znak mira pušteno 1000 golubova.

Olimpijsku zastavu na stadion su unijeli učenici OŠ Fra Bernardina Tome iz Bošnjaka, a olimpijsku zakletvu izrekao je učenik OŠ Bartola Kašića, Mislav Doganj. Predstavnici svih škola prenosili su olimpijsku baklju kojom je upaljen plamenik.

Učenici su se natjecali u pet športskih disciplina: trčanju na 50m, štafeti 4x25m, bacanju loptice, skoku u dalj i malom nogometu. Najviše medalja osvojila je OŠ „Ivana Brlić-  Mažuranić“, Rokovci- Andrijaševci, a nagradu za Fair play dobila je ekipa OŠ Nikole Andrića, Vukovar.

Najuspješniji su dobili diplome i medalje, a prve tri škole i pehare.

Našoj školi srebrne medalje donijele su djevojčice 3. i 4. razreda: Karla Kufner, Katja Miljković, Josipa Rehak, Andrea Dir, Milica Đukić, Suzana Bjelanović i Nikolina Antonić za osvojeno drugo mjesto u malom nogometu,

a brončanu medalju Miloš Kolarević za osvojeno treće mjesto u bacanju loptice.

UČITELJICA:

Ružica Sabo