« Svibanj 2024 »

IZLET U SVIJET BAJKI – SLAVONSKI BROD
Autor: Sanela Kralj, 29. 4. 2011.

19. travnja 2011. 1. a, 1. b, 2.a i 3.a razred krenuli su na jednodnevni izlet u Slavonski Brod i ergelu Kaluđer u selu Bebrina.

Krenuvši ispred škole išli smo put Slavonskog Broda. Stigavši do Tvrđave Brod, posjetili smo pisara koji nam je ispisao propusnicu za ulazak u Tvrđavu. U Tvrđavi smo nazočili programu Living history, te uz stručnog vodiča upoznali Tvrđavu – njezin nastanak, čemu je služila, tko je sve živio u njoj….

Kada smo dobili propusnicu krenuli smo u obilazak.

Vrlo brzo naišli smo na vojnika koji nas je zaustavio i tražio propusnicu. (Dobro da smo ju dobili inače ne bi mogli razgledati Tvrđavu.) Odmah ju je pregledao i pustio nas dalje, no prvo je pogledao ima li među nama dobrih vojnika.

Krenuvši dalje naišli smo na špijuna. I on je također provjerio ima li među nama dobrih špijuna.

U Tvrđavi smo još vidjeli baruna, caricu, pekara, kovača …

Nakon Tvrđave zaputili smo se u Kazališno koncertnu dvoranu „ Ivana Brlić Mažuranić“ gdje smo pogledali kazališnu predstavu Kako je Potjeh tražio istinu.

Nakon predstave šetali smo uz rijeku Savu i išli na ručak u restoran Brod.

Poslije  ručka posjetilii smo Franjevački samostan i spomen sobu Dragutina Tadijanovića. Prošetali smo do kuće Brlićevih, gdje smo pogledali izložbu dječjih radova i pojeli sladoled šetajući po trgu.

Nakon toga smo se uputili u obližnje selo Bebrina i posjetili Ergelu Kaluđer. Domaćini su nas ponudili domaćim sokom. Svaki učenik je mogao malo sjediti na konju i provozati se u kočiji.Kući smo krenuli u kasnim poslijepodnevnim satima i to već poprilično umorni i iscrpljeni.

Napisali učenici 3.a razreda