« Listopad 2024 »

DAN OBITELJI U DOMU ZA STARE I NEMOĆNE OSOBE U VUKOVARU
Autor: Sanela Kralj, 25. 5. 2011.

Sretni i ponosni što je naše četverogodišnje prijateljevanje postalo već tradicionalni svibanjski susret utemeljen na ljubavi i povjerenju posjetili smo korisnike Doma za stare i nemoćne osobe u Vukovaru.

U želji i nadi da to postojanje traje i dalje u goste smo doveli i prvašiće koji su prikazali što su naučili na satima folklora, ali i recitirali pjesmice o svima nama najdražim osobama, našim mamama. Veliki aplauz pobrali su Karla, Ema, Magdalena, Nikolina i Iva iz prvih razreda i Matej iz 2.a. razreda, kada su svojim milim glasovima izrekli što je za njih mama.

Uz pjesmu „Runolist“ Milan je izmamio i poneku suzu u oku naših baka i djedova. O mudrosti, iskustvu, znatiželji, snovima i ciljevima, ali i o prijateljstvu i uzajamnoj poduci govorili su Ana, Vinko, Tomislav, Karla i Darko krasno sloveći stihove Ratka Zvrka i Enesa Kiševića.

O domu, koji nam predstavlja sigurnost i toplinu, ljubav i utjehu poznatih lica, te Lijepoj nam našoj veselo su dočarali Katja, Marko K., Marko R., Josipa, Ivan, Milan i Josip.

Kako se u mislima uvijek iznova vraćamo „gradu na Dunavu“ svome Vukovaru prekrasne misli Nikole Jukića recitirali su Luka, Ivana, Anamarija i Brigita. Nitko nije ostao ravnodušan na prelijepe zvuke Andrijine bisernice i „Čardaš“, kao i na Brigitinu solo izvedbu skladbe „Klavir“.

A da u budućnosti ne ostanemo bez svojih snova, radosnica i bogatstva veselja i smijeha pobrinule su se Petra i Katja „Štedionicom za smijeh“.

U ritmu Meksika i zvuke Hoki - poki glazbe pozvali smo sve na party uz „Party do zore“ želeći prenijeti obilje srdačnih i lijepih pozdrava svih učenika i učitelja Osnovne škole Siniše Glavaševića i želje za mnogo sreće i zdravlja.

Tome su posebice pridonijeli učenici 4. a. razreda koji su tijekom priprema za ovaj susret mislili na korisnike doma i donijeli im i poklone, slike s cvjetnim motivima, koje su sami izradili.

Nakon kratkog domjenka, pozdravili smo se s našim domaćinima uz obećanje: „Vidimo se i slijedeće godine!“

Učiteljica: Ružica Sabo